Reklamsız Sözcü

Bu mahalleye Noel Baba giremez

Pankart, İstanbulluları hayrete düşürdü.

android-time 15:52 23 Aralık 2013
Bu mahalleye Noel Baba giremez
Pankart, İstanbulluları hayrete düşürdü.

Deniz AYHAN/Sozcu.com.tr

İstanbul'un Şirinevler Mahallesi'ne asılan ve “Bu yıl Noel Baba Şirinevler'e gelmeyecek' şeklinde ifadeler içeren pankart, şaşkınlıkla karşılandı.

Şirinevler Mahallesi Muhtarı ve İstanbul Muhtarlar Derneği Başkanı Galip Karayiğit imzasıyla ve “Şirinevler Mahallesi'ne duyuru' başlığıyla yayımlanan pankartta, “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da örfümüzle, kültürümüzle hiçbir alakası olmayan Noel Baba, Şirinevler’e gelmeyecektir. Evlerimize yine Dede Korkut gelecek, çocuklarımıza dünyaya zevk ve sefa sürmeye gelmediklerini, yeryüzüne adalet dağıtmaya geldiklerini öğretecektir” ifadelerine yer verildi.

Pankart Şirinevler sakinleri tarafından şaşkınlıkla karşılanırken, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Sözcü'ye konuşan Şirinevler Muhtarı Karayiğit, “Noel Baba'dan güçlü bir duyum aldık ve gelmeyeceğini mahalleliye de duyurmak istedik. Noel Baba'nın Şirinevler’e girişini yasaklamadık.” dedi.

Noel Baba'nın Türk örfü ve kültürüyle alakası olmadığına vurgu yapan Karayiğit açıklamasında “İhtiyacımız olan en önemli şey adalet. Dede Korkut, “Çocuklarımıza adaleti, doğruluğu öğretmek için ben geleceğim” dedi. Bu yüzden mahallemize bu sene Noel Baba değil Dede Korkut gelecek.” ifadelerine yer verdi.

 

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 08:5324.12.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more