Sözcü Plus Giriş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, hangi partiye yakın olursa olsun, dürüst ve güvenilir bir seçim isteyen tüm yurttaşları CHP'nin “e-Seçmen” uygulamasını kullanarak; seçmen listelerini kontrol etmeye ve gördükleri hataları bağlı oldukları ilçelerin ilçe nüfus müdürlüklerine bildirmeye çağırdı.

Halıcı yazılı açıklamasında, seçim süreçlerinin her aşamasında karşılaşılabilecek usulsüzlükler ve hataların belirlenmesi ve düzeltilmesi için CHP olarak çözümler üretmeye devam ettiklerini ifade ederek, bu aşamada tüm vatandaşların, kendileriyle aynı hanede oturanlar ile kendileriyle aynı binada oturanların seçmen bilgilerinin yer aldığı e-seçmen uygulamasını internet, iPhone ve Android ortamlarında kullanıma açtıklarını belirtti.

e-Seçmen uygulaması kullanılarak seçmen listelerindeki eksikler, fazlalıklar ve hataların tespit edilebileceğini ve düzeltilmelerin sağlanabileceğini kaydeden Halıcı, “Yaklaşık 200 bin sandıkta görevli olan 400 bin CHP Sandık Çevresi Sorumluları bu denetimleri gerçekleştirmeye başlamıştır. Ancak bu işlemin tüm vatandaşlarımız tarafından da yapılması eksiksiz ve hatasız bir seçmen listesi için hayati önemdedir. Hangi partiye yakın olursa olsun, dürüst ve güvenilir bir seçim isteyen tüm yurttaşlarımızı e-Seçmen uygulamamızı kullanarak; seçmen listelerini kontrol etmeye ve gördükleri eksiklik, fazlalık ve hataları bağlı oldukları ilçelerin ilçe nüfus müdürlüklerine bildirmeye davet ediyoruz” dedi. Halıcı, e-Seçmen uygulamasına ilişkin bilgilere www.chp.org.tr adresinden ulaşılabileceğini belirtti.

Yayınlanma Tarihi:17:39,