Sözcü Plus Giriş

BURSA’da 22 yıl nikahsız yaşadıktan sonra ayrıldığı 47 yaşındaki Fatma Toprak’ı geçen nisan ayında tek kurşunla öldürdüğü öne sürülen 58 yaşındaki Mustafa Öymen’in yargılanmasına 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

Hakkında ömür boyu hapis cezası istenen Mustafa Öymen, “Fatma ile birlikteliğimizden 3 çocuğumuz dünyaya geldi. Kendisi 7 yıl önce ölen babasından bağlanan maaşı almaya başladı. Ne olduysa ondan sonra oldu. Tavırları ve hareketleri değişti. Olay günü bana küfür edip, elindeki sandalye ile saldırdı. Sonra onu öldürmüşüm. Hatırlamıyorum” dedi. Bursa’nın Kestel İlçesi’nin Yeni Mahalle Şirin Sitesi’nde bulunan atölyede geçen Nisan ayında meydana gelen olayda, tekstil işiyle uğraşan Mustafa Öymen, 22 yıl nikahsız yaşadıktan sonra ayrılan Fatma Toprak’ı başından tabancayla tek kurşun ile vurarak öldürdü. Olay yerinde polise teslim olan Öymen sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Kasten adam öldürmek’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Mustafa Öymen ilk kez hakim karşısına çıktı.

AYLIK ALMAYA BAŞLAYINCA HER ŞEY DEĞİŞTİ

Ölen Fatma Toprak’la birlikte 22 yıldır birlikte yaşadıklarını ve çocuklarının olduğunu belirten Mustafa Öymen, “Gayet mutlu bir hayatımız vardı. 6-7 sene önce ölen babasından dolayı aylık almaya başlayınca hayatımız allak bullak oldu. Yeni yeni elbiseler aldı, sürekli boyadığı saçlarına değişik modeller veriyordu. Evimize ilk kez internet bağlatıp telefon aldı. Huzurumuz bozulmaya başladığı için ben kendisini defalarda uyardım fakat o dikkate olmadı” diye konuştu.

KREDİ BORCU İÇİN BENDEN PARA İSTEDİ

O yıllarda, işlettiği kahvehaneyi kapatıp hayvancılık yapmak için Yenişehir İlçesi’ne gittiği sırada Fatma Toprak’ın ayrı eve çıktığını anlatan Mustafa Öymen, “Bana, evine gelmememi istedi. Kabul ettim. Kestel İlçesinde, tekstil atölyesi açtım. Daha sonra benden aldığı kredi borcunu yatırmak için para istedi. Kırmadım ve bin 500 lira verdim. Bir süre sonra bu kez yanımda çalışmak istedi. Çocuklarımın annesi olduğu için onu da kabul ettim. Hatta ona diğer çalışanlardan daha fazla para veriyordum” dedi.

Öymen, cinayet işlediği günü ise, “Atölyede yetiştirilmesi gereken siparişler vardı. Çalışırken ona bir telefon geldi. İşleri bırakıp gitti. Akşama doğru geldi. Nerede olduğunu sorunca bana küfür edip, ‘Beni eşek gibi besleyeceksin’ diye çıkıştı. Sonra da eline geçirdiği kül tablasını fırlattı. Eğilip kül tablasından kurtulmak isterken yere düştüm. Bu sırada çekmecede bulunan tabancayı aldım. Fatma sinirli bir şekilde sandalye ile üzerime gelince silah ateşlenmiş. Onu öldürdüğüm anı hatırlamıyorum. Hemen dışarı çıkıp polisi aradım. Sonra da Fatma’yı öldürdüğümü bana söylediler” dedi.

Duruşma eksik evrakları beklenmesi, tanıkların dinlenmesi için ertelenirken, sanığın tutukluluk durumunun devamına karar verildi.