Sözcü Plus Giriş

Muğla’da bir mahallede yerel halk ile Doğu kökenli aileler arasında bilinmeyen bir nedenle başlayan sözlü tartışma gerginliğe neden oldu. Güvenlik güçlerinin araya girmesi üzerine gruplar sakinleştirildi, önlem amaçlı Doğu kökenli grup emniyete götürüldü.

Merkeze Düğerek Mahallesi’nde oturan yerel halk ile Doğu illerinden göç eden aileler arasında bilinmeyen bir nedenle başlayan sözlü tartışma büyüdü, mahalle kavgasına döndü. İki grup birbirine bira şişeleri ve taş atmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine çevik kuvvet ile sivil polis ekipleri geldi. Güvenlik güçleri, megofonla anons yaparak tarafları sakinleştirmeye çalıştı. Sayıları giderek artan yerel halkın üzerlerine yürüdüğü ;Doğu kökenli vatandaşların bulunduğu kalabalıktan havaya pompalı tüfekle iki el ateş edildi. Bunun üzerine polis her iki gruba müdahalede bulundu.

Doğu kökenli olan 9 haneden yaklaşık 50 kişi önlem amaçlı mahalleden çıkartılarak Emniyet’e götürüldü. Havaya ateş edilen eve giren polis, aramalar sonucu kullanılan pompalı tüfeği buldu, el koydu.

Olay yerine gelen ve şüpheli görülen bir otomobilde yapılan aramada ise bagajında çok sayıda tahta sopa ele geçirildi. Olayla ilgili yaralanan kimsenin bulunmadığı, gözaltı işleminin de uygulanmadığı bildirildi. (DHA)