Sözcü Plus Giriş

Rusya’nın başkenti Moskova’da aralarında ;15 Türk işçinin de olduğu 78 inşaat işçisi zehirlendi.

Dün saat 23.58’te acil yardım servisi telefonuna çok sayıda kişinin zehirlendiğine ilişkin bilgi geldi. İşçilerin kaldığı Bumajniy Proyezd 22 adresine giden ambulans servisleri, işçileri yemek zehirlenmesi tanısı ile hastaneye kaldırdı. Kaldıkları şantiye yemekhanesinde yedikleri yemekten zehirlenen işçilerin hepsinin yabancı işçi olduğu ve gökdelenler bölgesi olarak bilinen Moskova City İş Merkezi’nin inşaatında çalıştıkları belirtildi.

Itar-Tass haber ajansı işçilerin akşam yemeğinden sonra, kendilerini iyi hissetmediklerini söyledikleri belirtildi. Haber, “Doktorlar ambulansla 78 kişiyi bağırsak enfeksiyonu tanısı ile hastaneye kaldırdı” diye verildi. Genellikle polisiye haberler yapan Rus Lifenews.ru sitesi ise zehirlenen işçilerin Tacikistan, Özbekistan ve içlerinde 15 Türk vatandaşının da olduğunu yazdı. Haber sitesi, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı’nın bir yetkilisine dayandırarak verdiği haberde Moskova’daki hastanelere kaldırılan 15 Türk vatandaşının durumunun normal olduğunu yazdı.

Moskova’nın Manhattan’ı diye tabir edilen Moscow City’de genellikle Türk firmaları inşa ediyor. Ancak zehirlenen işçilerin hangi firmaya ait olduğu ile ilgili bir bilgi verilmedi. (DHA)