Sözcü Plus Giriş

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili sözlerini sert dille eleştirerek, “Keçi sarhoş olunca kurda meydan okumaya başlarmış. Hüseyin Çelik, PKK ile girdiği bu ihanet yolculuğunun her geçen gün deşifre olmasını örtmek PKK yamaklığının verdiği ezikliği bastırmak adına ses çıkarmakta, gürültü yapmaktadır” dedi.

TBMM’de bir basın toplantısı yapan Vural, ilk olarak AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in, MHP ve Genel Başkan Devlet Bahçeli ile ilgili sözlerine değindi. Vural önce Fuzuli’nin, “Mey biter saki kalır, her renk solar haki kalır, diploma insanın cehlini alsa da hamurunda varsa eşeklik, baki kalır” dörtlüğünü ardından da Mevlana’nın, “Edep aklın tercümanıdır, herkes edebi kadar akıllı, aklı olduğu kadar şerefli, şerefi olduğu kadar da kıymetlidir” sözlerine atıf yaparak, şöyle devam etti:

“Keçi sarhoş olunca kurda meydan okumaya başlarmış. PKK ile Oslo’da, Habur’da girdiği yasak aşkın sarhoşluğundan ve bu yasak aşkın meyvesi olan açılımın sarhoşluğundan, anlaşılan o ki Hüseyin Çelik zevk almaktadır. Aslında PKK açılım çocuğunun DNA test sonuçları böylece ortaya çıkmıştır. Görülmektedir ki PKK açılımının, PKK silahı ile girilen yasak ilişkinin yasak meyveleri, Hüseyin Çelik’i zevkten dört köşe etmektedir. Hüseyin Çelik, PKK ile girdiği bu ihanet yolculuğunun her geçen gün deşifre olmasını örtmek PKK yamaklığının verdiği ezikliği bastırmak adına ses çıkarmakta, gürültü yapmaktadır. Ne zaman, ‘milliyetçilik, Türk milleti, Türkçe, Cumhuriyet, Atatürk’ desek Hüseyin Çelik tepki vermektedir.


Pavlov’un bir deneyi var. Orada denek bazı şeylere şartlandırılmış olarak refleks gösteriyor. Bu davranışta yüksek düzeyde sinir etkinliğini ölçüyor. Hüseyin Çelik de aynen Pavlov’un deneyindeki denek gibi, ne zaman ‘MHP, ülkücü, Türk milleti, bölünmez bütünlük, şehitler ölmez vatan bölünmez’ desek ne zaman PKK terör örgütünü kınasak; MHP’ye, Genel Başkanı’na saldırmaya başlıyor. Bu zihniyet Türk milletine düşmandır, bu milletin adına düşmandır.”

OKTAY VURAL ÇILGINA DÖNDÜ


PKK’nın Diyarbakır’da, Lice’de asayiş örgütleri kurduğunu, cenaze törenleri düzenlediğini, açılışlar yaptığını iddia eden Vural, AKP Çelik’e tepkisini şöyle sürdürdü:
“Bütün bu tabloyu inkar etmeye başlayan Hüseyin Çelik gibiler, öyle inkar ediyorlar ki gece, karanlığından ve şeytan, şeytanlığından utanacak hale geliyor. Hüseyin Çelik’e diyorum ki sen git önce İmralı’da bebek katilinin avuçlarına bıraktığın haysiyetinin hesabını ver. Bu ülkenin doğusunu PKK’ya nasıl terk ettiğinizin hesabını verin. Sen PKK kaşığı ile Öcalan maması ile beslenen bir bedbahtsın. Bir de utanmadan, ‘Bir avuç partisiniz, 51 milletvekiliniz var’ diyerek hakaret ediyor. Çelik şunu bilmelidir ki MHP’ye oy veren insanlar suratına tükürse onların tükürüğünde boğulur. Ama o tükürüğün bile bir haysiyeti vardır. Senin gibi, ciğeri gavur parasıyla beş para etmezleri, o tükürükle bile şereflendirmezler.”
Toplantının ardından soruları da yanıtlayan Vural, yeni Anayasa çalışmalarında partisinin kırmızı çizgilerini açıkladığını hatırlatarak, “PKK ile anayasa yapmak için mazeret mi arıyorsunuz? Biz, kurulan bir tuzağı bozduğumuzu anlıyoruz. Bu milletin anayasasını PKK terör örgütünün himayesine terk etmeyeceğiz” dedi. Vural, ayrıca Taksim’de Gezi eylemleri sırasında bayrak satan kişinin tutuklanmasına ilişkin de “Utanç vericidir. Böyle bir rezalet olamaz. Lice’de PKK açılış yapacak, asayiş birimleri kuracak ama Türk bayraklı birilerini gözaltına alacaksınız. Türk bayrağı artık tahrik unsuru olmaya başladı. Bu ne utanmazlıktır. Kınıyorum” değerlendirmesinde bulundu. (ANKA)

Yayınlanma Tarihi:15:25,