Sözcü Plus Giriş

Evlilik hazırlığı yaptığı nişanlısı Chloe hakkında yapılan, ‘Türkiye'de çalışma izni olmadan çalıştığı ortaya çıktı’ haberleri ünlü popçu Serdar Ortaç’ı çileden çıkardı. Önceki gece Reina çıkışı basın mensuplarına adeta içini döken Ortaç, kameraların karşısına geçerek soruları yanıtladı. Ortaç; “Chloe, için çalışamaz demişlerdi. (Cep telefonunu göstererek) işte çalışma izni burada. Ben telefona kaydederek özellikle sizlere göstermek istedim. 10.07.2013’ten 10.07.2014’e kadar Ortaç Müzik yapımda sinema film video ve televizyon programları yapım faaliyetlerinde çalışıyor görünüyor.

Beşinci ayda müracaat etmişiz. Evrakta şöyle yazıyor; ‘Çalışma Bakanlığı’na yaptığımız 20.05.2013 tarihli ilk başvuru reddedildiği için çalışma izni vermediler ve biz de altıncı ayda buna itiraz ettik. Onlar da itirazımıza karşı, Ortaç Müzik’te belli bir sayının üzerinde eleman çalışması gerekiyor demişler. Biz de Ortaç Müzik’e eleman almışız ve Çalışma Bakanlığı’nın istediğini yerine getirmişiz ve Chloe’nin Türkiye'de çalışma izni Temmuz 2014’e kadar uzatılmış.


CEP TELEFONUNDAN GÖSTERDİ
Oturma izniyle ilgili belgeleri de size gösterebilirim. Onu da telefona çektim ve göstermek istiyorum. Oturma izni belgelerini yani ikametgah teskeresini 19.09.2012’de almışım. Bu izin 18.09.2013’te yani eylül 18’de bitiyor. Ancak çalışma izni 2014 olduğu için daha bir yıl burada. Chloe çalışma iznini imzalatmak için bakanlığa gitti ve ne yazık ki bu görüntü üzerinden aslını astarını bilmeden haber yaptılar. Tüm bunlar olmasa bile sonuçta ben Chloe ile evleneceğim o karım olacak” şeklinde konuştu. Yapılan haberlere son derece sinirlendiği görülen Ortaç sözlerini şöyle sürdürdü: “Niye böyle haberler çıkıyor anlamıyorum. Yani şu konu kapanmadan söyleyeyim bir adamı Serdar Ortaç olsun olmasın… Popstar benim 10 aydır jüri olduğum ekmek yediğim program ve bunu yayınlayan kanal doğruları araştırmadan benim haberimi yapamaz.

Serdar Ortaç, kaçak işçi çalıştırıyor, yok motorunu satmış yok evini satmış gibi haberler yapamaz. Önce haber için açıp işin aslını öğrenin. Yanlış haberler yapmayın. Ben şimdiye kadar her istediğinizi yaptım. Benim yanlış yaptığım bir şey yok. Her şeyim apaçık ortada bu bana yapılmamalı. Mikrofon uzatacak sanatçı bulamıyorsunuz çünkü laf sokacaksınız yapmayın. Hepimiz ekmek yiyoruz laf sokmayın yapmayın. Ev de benim, motor da benim karı da benim. Yaptığım her şeyi paylaşıyorum” diyen Ortaç, nişanlısı Chloe ile yolunu tutu. Sortie'nin içinde Mori Sushi&Balık Restoran’ın işletmeciliği yapan Loughnan, çalışma izni olmadığı yönünde çıkan haberlerden sonra mekan sahipleri tarafından görevine son verilmişti.