Sözcü Plus Giriş

Beşiktaş’ın çiçeği burnunda Teknik Direktörü Slaven Bilic, siyah-beyazlı takım ile geçirdiği birkaç haftalık sürecin ardından izlenimlerini Hırvat basını ile paylaştı.

Slobodna gazetesine konuşan 44 yaşındaki teknik adam, taraftarın kendisini heyecanlandırdığını itiraf etti. Bilic, “Bana ‘Biz sadece gol görmekten hoşlanırız’ diyorlar. Önümüzdeki sezon onları hep mutlu etmek için sahaya çıkacağız. Tabi onlar da iyi isimleri kadroda görmek istiyorlar. Transfer çalışmaları sürüyor. Beşiktaş’ın çok iyi bir scout ekibi var. Adebayor son zamanlarda öne çıkan bir isim. Ancak kulübümüzün de mali durumunu da göz önünde bulundurmak zorundayız. O olmazsa o kadar pahalı olmayan başka bir oyuncu da alabiliriz” ifadelerini kullandı.

“PİŞMAN DEĞİLİM”

Hırvat çalıştırıcı, “Türkler bize mentalite olarak oldukça yakın insanlar. Ayrıca Hırvatlar’ı seviyorlar. Şu ana kadar onlarla ilgili izlenimim son derece pozitif” dedi.

Beşiktaş’a geliş sürecini de değerlendiren Bilic şöyle devam etti: “Başkan beni geçen sene de istemişti ama kulübün seçimleri vardı. Beklemek istemedim ve ben de Lokomotiv’i seçtim. Şimdi ise Beşiktaş’a geldim. Çevremdeki birçok kişi benim Beşiktaş’a gitmemin iyi bir karar olacağını söyleyerek beni cesaretlendirdiler. Çok az kişi bunu uçuk bir tercih olarak değerlendirdi. Karar verdiğim andan bugüne dek bir tek saniye bile pişmanlık duymadım. Büyük bir kulüp olduğunu zaten biliyordum, şimdi bunu gözümle gördüm. Geleceğin neler getireceğini bilemeyiz ama ben kendimi iyi hissediyorum ve son derece iyimserim.”