Sözcü Plus Giriş

Galatasaray için transfer döenmi oldukça hareketli ilerlemeye devam ediyor. Chedjou, Erman ile kadrosunu güçlendiren sarı-kırmızılı takımda birçok isimden de vazgeçildi.

Özellikle yüksek maliyetleri ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı yabancı sınırlaması kararı nedeniyle Farfan, Luis Nani, Carlinhos, Gökhan İnler ve Jem Karacan transferleri bu sezonluk rafa kalktı.

ALMANLAR’IN İSTEKLERİ TRANSFERİ TIKADI

Galatasaray’da başkan Ünal Aysal’ın bizzat açıkladığı isimler arasında yer alan Jefferson Farfan’dan yüksek maliyeti nedeniyle vazgeçildi. Yabancı fazlalığı nedeniyle de sıkıntı yaşayan sarı-kırmızılı ekipte Aysal, Farfan’dan Schalke’nin ve oyuncunun istediği astronomik rakamlar nedeniyle vazgeçti.

LUIS NANI LÜKSE KAÇTI

Galatasaray’ın yüksek maliyeti nedeniyle vazgeçtiği bir diğer isim de Manchester United’ın yıldız ismi Luis Nani oldu. David Moyes’in Manchester United’ın başına geçmesinin ardından takımdan ayrılacağı konuşulan ve sıkça Galatasaray ile de anılan Nani, sarı-kırmızılı takım için çok maliyetli bir transfer oldu. Ünal Aysal da bu transferi ”Önceliklerim arasında değil” diyerek rafa kaldırmıştı.

TERİM’İN EN ÇOK İSTEDİĞİ İSİMDİ…

Galatasaray’ın uzun süredir peşinde koştuğu ve Fatih Terim’in de en çok istediği isimlerden olan Carlinhos, Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı yabancı sınırlaması kararına takıldı. Transferde ilk hedefin sol bek olduğu sarı-kırmızılı takımda Riera’nın da ayrılmak istememesi bu bölgeye transferi adeta tıkadı.

GÖKHAN’A BENITEZ ENGELİ

Felipe Melo’nun alternatiflerinden olan Gökhan İnler de Galatasaray’ın radarında olan isimlerdendi. Başkan Ünal Aysal yaptığı açıklamada Fatih Terim’in Gökhan ile ilgili olduğunu da itiraf etmişti ancak bu transfer de Benitez engeline takıldı. Napoli’nin yeni teknik direktörü Rafael Benitez Gökhan’ı kadroda tutmak istemesi nedeniyle sarı-kırmızılı takımda gözler yeniden Melo’ya çevrilmmişti. (Sporx)