Sözcü Plus Giriş

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli geçtiğimiz gün partisinin genel merkezinde yaptığı basın toplantısında Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın UEFA Disiplin Kurulu’ndaki ceza sürecine değinmiş ve iki takıma da haksızlık yapıldığını söylemişti.

Trabzonspor ise yaptığı yazılı açıklamayla isim vermeden Bahçeli’ye tepki gösterdi ve “UEFA Disiplin Kurulu tarafından açıklanan kararların ardından bu ülkenin tarafsız olması gereken bazı üst düzey yetkililerinin değerlendirmelerini büyük bir ibretle takip etmekteyiz” denildi.

Bordo mavililerin yaptığı açıklama şu şekilde; “UEFA Disiplin Kurulu tarafından açıklanan kararların ardından bu ülkenin tarafsız olması gereken bazı üst düzey yetkililerinin değerlendirmelerini büyük bir ibretle takip etmekteyiz.

Söz konusu açıklamaların adeta Trabzonsporumuz'un gasp edilen haklarının ve yapılan adaletsizliğin destekleyicisi olması hayretlerimizi daha da arttırmaktadır.

Yaşanan bu ortam hem kulübümüze gönül veren milyonlar hem de ahlaklı ve adaletli Türk futbolu paydaşları tarafından sağduyuyla izlense de, zamanı geldiğinde bu çevreleri hesaba katmayanlara verilecek cevabımızın olduğunun bilinmesini isteriz.Bu gerçekler ışığında; Türk futbolunun son derece kritik bir süreçten geçtiği şu aşamada tüm çevreleri bir kez daha söylemleri ve eylemleri konusunda sorumlu davranmaya davet ediyor, kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz.”