Sözcü Plus Giriş

Portekizliler, bonuslarla 11 milyon euro teklif eden F.Bahçe haricinde, 12 milyon euro nakit veren Cardiff'i de reddetti. Eğer bu istek sürerse, Kanarya transferden vazgeçecek.

Özellikle F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın çok istediği Oscar Cardozo transferi, Benfica'nın istekleri sebebiyle sonuçlanmıyor. Daha önce 9 artı 2 milyon euro bonustan oluşan bir teklifle Portekiz kulübünün kapısını çalan ama UEFA'nın ani kararları sonrası görüşmeleri erteleyen F.Bahçe, aynı öneriyle dün Benfica'nın kapısını çaldı.

Fakat Portekizli yetkililer, 31 yaşındaki Paraguaylı yıldız için daha önce olduğu gibi yine 15 milyon euroluk bir bonservis bedeli istediler. F.Bahçe Yönetimi, bu rakama çıkamayacağını söylerken, yine aynı oyuncu için haftalardır uğraşan Cardiff'in durumunu da öğrenince iyice karamsarlığa kapıldılar.

İNDİRİMSİZ OLMAZ

Çünkü İngiliz ekibi son görüşmede nakit 12 milyon euro önermesine karşın, Benfica'dan olumsuz yanıt aldı. Portekiz ekibi bu transferde 15 milyon euroda diretirse, F.Bahçe Cardozo'yu almayacak.