Sözcü Plus Giriş

Geçtiğimiz hafta açıklanan A Milli Erkek Basketbol Takımı kadrosuna Galatasaraylı Cenk Akyol’un alınmaması sonrasında ortalık fena karıştı. ‘Hoca tercihi' dendi, Nihat İziç ‘Devlet' dedi, Bakan Suat Kılıç ‘Hangi Devlet' dedi. Son olarak da çok ilginç bir iddia ortaya atıldı…

5 günden tüm bunlar yaşanırken son iddia da Radikal Yazarı Yiğiter Uluğ'dan geldi. Uluğ, bugünkü köşe yazısında yaşananlar ile ilgili şunları yazdı:

“Cenk Akyol’un mikrofonu yere atmasından sonra NTV Spor Genel Yayın Yönetmeni Fuat Akdağ, Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan'a bir şikâyet mektubu yollayarak ‘Sporcunuz canlı yayında bizim mikrofonumuzu yere attı. Gereğini yapın, bu adamı cezalandırın’ demiş olsa gerek. Galatasaray, bu dilekçeyi ciddiye almamış olacak ki, Cenk'e herhangi bir yaptırım uygulanmadı. Cenk'i kulübüne şikâyet edenler, benzer bir başvuruyu federasyona da yapmış olamazlar mı? Çok iyi biliyoruz ki, o tarafta elleri daha güçlü. Aynı grubun amiral gemisi Garanti Bankası, 2001'den bu yana Basketbol Federasyonu'nun en büyük sponsoru. 2002'den beri tüm basketbol milli takımlarının maçlarını NTV yayınlıyor.”

Yayınlanma Tarihi:12:52,