Sözcü Plus Giriş

Beşiktaş'ta Antrenör Recep Çetin'in alacaklarını istedi, faturası altyapıda A2 takımında top koşturan oğlu Doğukan Çetin'e kesildi. Uzun yıllar Beşiktaş formasıyla büyük başarılara imza atan Recep Çetin, Samet Aybaba'nın görevden ayrılmasından sonra birikmiş alacaklarının peşine düştü. Recep Çetin, bir yıllık alacaklarının toplam 300 bin lira olduğunu, ancak yüzde elli indirim yapmasına karşın hâlâ parasının ödenmediğini söyledi.

Çetin, “Paramı istedim diye bana kızdılar, faturayı altyapıda oynayan oğluma çıkardılar. Altyapı Koordinatörü Emrah Bayraktar, oğlumu yanına çağırarak, paramı istediğim gerekçesiyle A2 takımından gönderildiğini söyledi. Doğrusu çok ayıp ettiler. Ortada bir hak ediş var. Paramı istedim diye oğlumu altyapıdan göndermeleri hiç de şık olmadı. Oğlumun ne suçu var?” diye konuştu. Çetin ayrıca, alacağının 150 bin lirasından vazgeçtiğini de söyleyerek, “Doğrusu çok şaşırdım, alacaklarımı istemem suç mu?” ifadelerini kullandı.

Bu arada Altyapı Koordinatörü Emrah Bayraktar, Recep Çetin'in söylemlerinin doğru olmadığını savundu, “Bu karar, tamamen altyapı hocalarının, performansa bakarak aldığı bir karardır. Yönetimden bu anlamda bir baskı almadık. Kaldı ki ben Doğukan ile bire bir görüşme yapmadım” dedi. Antrenör Recep Çetin bunun üzerine, “Bayraktar doğruları söylemiyor. Oğlumu çağırıp, ‘Baban parasını istediği için seni gönderiyoruz' demiş” ifadelerini kullandı. (Milliyet)