Sözcü Plus Giriş

NTV Spor’a konuşan Cavcav, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı kontenjanını 6+0+4 olarak açıklamasını şaşkınlık ve ibretle karşıladığını belirterek, Kulüpler Birliği olarak genel kurula gideceklerini ve kararı değiştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

İşte Cavcav’ın açıklamaları:

“Kesinlikle değişmesini bekliyorduk. Çünkü burada 17 kulübün imzası vardı. Fenerbahçe’nin iştirak etmemesi vardı ama onların da 12 yabancısı var. 17 kulüpten ayrı davranmak hakkaniyetli değildir. Kulüpler Birliği 18 kişiden oluşuyor. Bu 18 kulüp içinde bırakın 17 imzayı, 9’un üzerinde bir fark bile olsa bu görüş asıl olur. TFF’nin ben yaptım oldu demesi ve Kulüpler Birliği Başkanlığı yapmış bu başkanın kararını ibretle izledim.

Ayın 17’sinde bizim vakfımızın Genel Kurulu var. Bu genel kurulda orada arkadaşlarla görüşüp ne gerekiyorsa onu yapmak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz!

Eskiden yabancı oyuncular 300-400 bin euroya oynuyordu. Şimdi yabancılara 2-3 milyon euroya kadar para alıyor. Bunu gören yerli oyuncular da yabancının bu parayı aldığı yerde büyük paralar istiyor. Futbol sadece 3 büyükler değil. Ligde biz 18 takımla oynuyoruz. Her yıl Türkiye’de şampiyonluğa oynayan 4 takım var. Yıllardır bir kez Bursa şampiyon olmuş. Diğer 14 kulüp figüran olarak duruyor. Bu kararın hem seyirciye hem de yayıncı kuruluşa zararı olacak. Ben bu kararı şaşkınlık ve ibretle izliyorum.

Kesinlikle TFF’yi Olağanüstü Genel Kurul’a götürme kararı alınacaktır Kulüpler Bİrliği’nde. TFF istifa etmem diyor ama kanunlar, yönetmelikler var. Onlar da bunlara uyarlar.”

Yayınlanma Tarihi:14:59,