Sözcü Plus Giriş

Teknik Direktör Ersun Yanal daha takımı ve oyuncuları yeni yeni tanımaya başlasa da kafasındaki oyun planını şekillendirdi.

Tecrübeli hoca geçen sezondan farklı olarak tek ön liberolu sistemi kullanacak. Sarı-lacivertliler bundan böyle 4-1-2-3 düzeniyle mücedele edecek.

Tek ön libero pozisyonunda defansif özelliği ile dikkat çeken Mehmet Topal görev yapacak. Yanal, geçen sezonun yıldızları Dirk Kuyt, Moussa Sow ve Pierre Webo üçlüsünden yine mümkün olduğunca yararlanmaya çalışacak. Ancak kritik görevleri ön liberonun önündeki iki isim üstlenecek. Bu isimlerden birisi kesinlikle Cristian olacak. Diğer forma için ise adaylar bir hayli çok. Emre Belözoğlu, Salih Uçan, Alper Potuk ve Meireles gibi isimler arasında büyük bir rekabet yaşanacak.

BEYİN CRISTIAN
Teknik Direktör Yanal'ın, göreve gelmeden önce de beğendiğini açıkça ifade ettiği Cristian'a bu sezon çok güvendiği öğrenildi. Bir haftalık çalışmanın ardından bu futbolcuyu daha da yakından tanıma fırsatı bulan tecrübeli çalıştırıcının takımı yaparken tahtaya ilk olarak Brezilyalı'nın ismini yazacağı bildirildi.

Yanal, tecrübeli futbolcusuyla bire bir yaptığı görüşmede de kendisine duyduğu güveni bizzat dile getirdi. Cristian'a bu sene takımda ne kadar önemli bir rol alacağını anlatan Yanal'ın, yakın çevresine “Göreceksiniz performansı çok daha yukarıya çıkacak” dediği belirlendi.