Sözcü Plus Giriş

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren Kayserispor, bir yandan transfer çalışmalarını sürdürürken; diğer bir yandan da kadrosundaki isimleri korumaya çalışıyor.

Kaleci transferi için uzun bir süredir Sinan Bolat ile görüşen Kayserispor, milli kaleciyle Avusturya kampında yaptığı görüşmelerden sonuç alamadı. Sinan Bolat ile görüşen ancak milli kalecinin talep ettiği yıllık ücretten dolayı transfer sürecini askıya alan Kayserispor, rotasını alternatif isimler çevirdi. Sinan Bolat’ın transfer süreci hakkında açıklamalarda bulunan Süleyman Hurma, “Sinan Bolat’ı transfer etmek istiyorduk ancak yüksek maliyetinden dolayı bu transferi gerçekleştirmemiz zora girdi” dedi.

Kadroda bulunan Cleyton, Mouche, Bobo ve Sefa gibi isimler transfer teklifleri geldiğini belirten Hurma, “Kadromuzda bulunan birçok futbolcuya transfer teklifi geliyor ancak bu teklifleri geri çevirmek durumundayız. Ekonomik yapımız el verdiği sürece oyuncularımızı kadroda tutmak istiyoruz. Bu duruma ne kadar dayanabiliriz orasını da bilmiyorum” dedi.

Kayserispor taraftarının kulübe destek vermesi gerektiğini vurgulayan Hurma, “Çok iyi bir kadromuz, teknik heyetimiz var. Geçen sezonki performansımızdan sonra bu sezon taraftarımızın bize destek olmasını bekliyoruz. Kombinelerimiz satışa çıktı ancak sadece 150 kombine satabildik” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kayserispor’un yeni transferi Jaja’nın Avusturya kampındaki performansı da izleyenleri büyülüyor. Kayserispor’a transfer olduğu günden bu yana antrenmanlardaki yüksek performansı ve hırsı ile dikkatleri üzerine çeken Brezilyalı Jaja, yaptığı klas hareketler ve attığı şık goller ile teknik heyetin alkışını topluyor. Yeni sezonda Süper Lig’de yeniden ses getirmeye hazırlanan Jaja, antrenmanların ardından da özel olarak 45 dakikalık bir program uygulayarak form grafiğini yüksek seviyede tutmak istiyor. (Sporx)