Sözcü Plus Giriş

Galatasaray transferde sürpriz bir ismi gündemine aldı. Beşiktaş'ın transferi için haftalardır uğraştığı Trabzonspor'un başarılı file bekçisi Tolga Zengin için sarı-kırmızılılar da devreye girdi.

Ufuk Ceylan'la yolların ayrılmasından sonra Muslera'nın arkasında bekleyecek kaliteli bir kaleci arayan Cim-Bom'a, annesinin tedavisi için İstanbul'a taşınmak isteyen başarılı file bekçisi önerildi. Beşiktaş ile ters düşmemek için gelişmeleri uzaktan takip eden sarı-kırmızılıların, başarılı eldivenin Kartal'a transferinin gerçekleşmemesi halinde resmen girişimde bulunacağı bildirildi.

Milliyet'in dün ulaştığı Tolga'ya yakın kaynaklar ise Teknik Direktör Fatih Terim'in geçen sene de bu transferi çok istediğini aktardı. Terim'in bu isteğine karşın Tolga'nın, Trabzonspor'dan ayrılmak istemediği ve bu yüzden sarı-kırmızılıların önerisini geri çevirdiği bildirildi. Ancak İstanbul için fikrini değiştiren Tolga'nın, Galatasaray'da oynamaya bu kez sıcak baktığı kaydedildi. Fatih Terim'in de Başkan Ünal Aysal'dan Tolga'nın transferi için harekete geçmesini isteyeceği belirtildi.

Aynı zamanda A Milli Takım kadrosunda da yer alan Tolga'nın, kalitesinin yanı sıra kişiliği ve karakteri ile de kendilerine uygun bir isim olduğunu düşünen Terim'in, uzun lig ve kupa maratonunda tecrübeli eldiveni değerlendirerek, Muslera'nın yükünü hafifletmek arzusunda olduğu belirtildi. Galatasaray, Tolga Zengin'i transfer ederse Trabzonspor'dan aldığı oyunculara bir yenisini ekleyecek. Sarı-kırmızılılar daha önce de Selçuk, Burak, Ceyhun ve Engin'i kadrosuna katmıştı.

ORMAN BIRAKMIYOR
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Tolga'dan vazgeçmiyor. Orman'ın, Trabzonspor'un yaptığı, “transfer görüşmeleri olumsuz sonuçlanmıştır” açıklamasına rağmen, “Bu iş daha kapanmadı” dediği ve tecrübeli kaleciye siyah-beyazlı formayı giydirmek için çalışmalarına devam ettiği kaydedildi.

MORALİ ÇOK BOZUK
Tolga Zengin, Trabzonspor'un dün Davraz'da gerçekleştirdiği son antrenmanda Teknik Direktör Mustafa Akçay'la hararetli bir toplantı yaptı. Milli kalecinin, bonservis bedelinin 3 milyon euro olarak önceki gün bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinden yayınlanmasına tepki gösterdiği bildirildi. Takım arkadaşı Onur'la da uzun süre sohbet eden Tolga'nın yaşadığı rahatsızlığı dile getirdiği ifade edildi.