Sözcü Plus Giriş

Siyah-beyazlı kulüpte uzun yıllar çalışmak istediğini dile getiren Hırvat teknik adamın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

– Uzun bir değerlendirme yapmak için henüz erken bir dönemdeyiz. Geldiğimde de çok önemli bir yere geldiğimi söylemiştim. Ben ve ekibimin Beşiktaş taraftarına vaad edebileceği bir çok şey var. Biz de buraya büyük başarılar yaşamaya geldik. Çalışma imkanlarımızdan ve oyuncularımın gayretinden gayet memnunum.

– Oynayacağımız sistemi oluştururken malzeme ve oyuncu profillerine göre hareket edersiniz. Oradan bir sonuca varırsınız. Şuan devam eden bir transfer dönemi var. Takımımın yaratıcı bir şekilde oynamasını isterim. Oyunu tek taraflı oynamadan hem savunmada hem hücumda bir bütünlük içinde hareket etmesini isterim. Akhisar'a karşı oynarken başka bir yolunuz, G.Saray'a karşı oynarken başka bir yolunuz vardır.

AVUSTURYA'YA GÖTÜRMEYECEĞİMİZ İSİMLER OLACAK

– İyi bir takımımız var. Durum böyleyken ben de çok fazlasını isteyip bir takım problemler yaratmak istemem. Taleplerim olacak. Taleplerim bize katkı yapacak olan, finansal açıdan bizi sıkıntı altında bırakmayacak olan isimler olacak.

– Genç oyuncularımızdan bazıları çok yetenekli. Avusturya'ya götürmeyeceğimiz bazı oyuncular olacaktır.

– Aramıza katılmalarını umut ettiğimiz bazı isimler var. Bu hamleleri gerçekleştirdiğimizde gençlerle daha deneyimliler arasında dengeyi kurduğumuzda bu takım gerçekten yükselen bir performans gösterebilir. Bu dengeyi oluşturduğumuzda geçtiğimiz sezonun daha iyisini yapabiliriz. Gerçekçiyim ama bunun yanında iyimserim.

ONDAN BEKLENTİM BÜYÜK

– Almeida, Almeida'dır. Geçtiğimiz sezon burada bir sıcak bir soğuk gibi geçmiş. Sakatlık nedeniyle forma imkanı bulamamış. Onunla ilgili büyük beklentim olduğunu kendisine de söyledim.

– “Benim için oyuncuların hepsi birdir” klişesi ile konuşan bir hoca olmayacağım. Herkesin uyması gereken kurallar vardır. Herkes bu genel kurallara uymak zorundadır. Bu kurallara uyarken her oyuncunun farklı bir ruh hali vardır. Kimi oyuncular takımı öne taşır, kimi oyuncular diğerlerinden daha fazla savaşırlar… Hugo Almeida'ya da bunun aynısını söyleyebilirim.

“KORKUYOR OLSAYDIM BEŞİKTAŞ'A İMZA ATMAZDIM”

– Bazı toplumlarda hocalara daha fazla sabır gösteriliyor. Hocaysanız şunu bilmelisiniz ki, bir çok yerde işinizi bıçak sırtında yaparsınız. Sizinle ilgili durum bir anda değişebilir. Kulübün, çok hoca değiştiriyor olması olumlu bir durum değil. Sürekliliği yakaladığınızda başarılı olabilirsiniz. Ben bundan korkuyor olsaydım Beşiktaş'a imza atmazdım. Kafayı buna takacak olursam aptalca davranmış olurum. Niyetim burada uzun bir süre kalmak ve devamlılığı oluşturmak.

– Fernandes çok üst düzey bir oyuncu. Bizim takımımızın en iyisi. Ondan tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük beklentilerim var.

“ADEBAYOR OLAĞANÜSTÜ”

“Halihazırda iyi bir takımımız var. Ben de onlardan çok fazla şey isteyip, yönetimde bir takım problemler yaratmak istemem. Tabii ki taleplerim olacak. İstediğim oyuncular, bize finansal zorluk yaşatmayacak isimler olacak. Bu isimleri zamanı geldiğinde sizlerle paylaşırız.”

“Adebayor olağanüstü bir oyuncu. Herkes onu kadrosunda görmek ister. Ama onun transferiyle ilgili, basında yazılanlardan daha fazlasını benden duymayı beklemeyin. Aralarımıza katılmasını istediğimiz bazı isimler var. Gençlerle daha deneyimliler arasında, Türklerle yabancılar arasında denge kurduğumuzda, bu takım yüksek başarı gösterme potansiyeline sahip. Bir taraftan gerçekçiyim ama oldukça da iyimserim.”

Yayınlanma Tarihi:15:53,