Sözcü Plus Giriş

Avusturya'nın Tirol Bölgesi Seefeld kasabasında yaklaşık 2 haftadır kampta bulunan Kayserispor'da, Teknik Direktör Robert Prosinecki, kampın genel gidişatından memnun olduğunu söyledi. Takımının bir önceki sezondaki kadrosunu muhafaza ettiğini, aralarına yeni katılan oyuncuların da uyum sorunu yaşamadığını gözlemlediğini anlatan başarılıteknik adam, şunları söyledi: “Bugüne kadar 3 tane hazırlık maçı yaptık. Kampın son gününe kadar bir maç daha yapıp, kampı noktalayacağız. Gerek yaptığımız antrenmanlarda gerekse oynadığımız maçlarda, hangi yönümüzün pozitif, hangi yönümüzün eksik olduğunu gördük. Zaman zaman savunmamızın oyundan kopup, bireysel hatalar yaptığını ve bu nedenle goller yediğimizi görüyorum. Onun dışında hücuma iyi çıkan bir takımız.”

Prosinecki, Çaykur Rize maçında Bobo, Salih Dursun, Ömer Bayram ve Sefa gibi önemli oyuncularından yoksun mücadele ettiklerini buna rağmen mücadeleci bir oyun anlayışını saha yansıtmayı başardıklarını kaydetti.

Teknik heyet olarak takımı her yönüyle iyi analiz etme fırsatı bulduklarını vurgulayan Prosinecki, “Daha iyi olmak için çabalıyoruz” diye konuştu.