Sözcü Plus Giriş

Galatasaray’da Başkan Ünal Aysal’ın Felipe Melo ve Wellington ile imza aşamasına geldiklerini açıklaması sonrasında taraftarları heyecan sarmış durumda. Sarı-kırmızılılar Aysal’ın son kararı bıraktıklarını belirttiği Fatih Terim’in kararını dört gözle bekliyor.

Sarı-kırmızılı taraftarların buluşma noktası olan WEBASLAN.COM’da G.Saray’ın orta sahaya yapacağı transferle ilgili bir anket yapıldı ve çıkan sonuçlar taraftarın tercihini açık bir şekilde ortaya koydu.

70.765 kişi gibi yüksek bir katılımın olduğu ankette ‘Galatasaray’ın orta sahaya yapacağı transfer için ismi geçen adaylardan hangisinin alınmasını istersiniz?’ sorusu soruldu ve seçenekler arasında Felipe Melo, Wellington, John Obi Mikel, Xabi Alonso, Walter Gargano ve Nemanja Matic isimleri yer aldı.

WELLINGTON %10.7’DE KALDI!

Bu isimler arasında Napoli’den Walter Gargano katılımcıların sadece %1,5’unun (1059) oyunu alarak son sırada bulunurken, onun önünde Benfica’nın Sırp orta sahası Nemanja Matic, %3,6’lık (2530) oy dilimiyle tercih edilmeyen isimlerden oldu.

Galatasaray ile ismi uzun süredir anılan Jose Mourinho’nun Chelsea’sinden John Obi Mikel %10,2’lik (7595) bir tercih oranına ulaşırken, Aysal’ın danışmanı Bülent Tulun ve İdari Menajer Cenk Ergün’ün kulübü Sao Paulo ile anlaşmaya vardığı Wellington ot kullananların %10,7’sinin (7595) oyunu aldı.

MELO, ALONSO’YU BİLE GEÇTİ!

Listenin ilk 2 sırasında ise Real Madrid’in dünyaca ünlü orta saha oyuncusu Xabi Alonso ile sarı-kırmızılıların 2 sezondur Juventus’tan kiralık olarak kadrosuna kattığı Felipe Melo bulundu.

İspanya futbolunun önemli isimlerinden yaşındaki Alonso, %27,5’lik (19486) oran ile 2. sıraya yerleşti. Listenin zirvesine ise açık ara fark ile Felipe Melo oturdu. Brezilyalı oyuncu %46,5’luk (32899) oy dilimi ile sarı-kırmızılıların takımda görmek istediği bir numaralı isim oldu.