Sözcü Plus Giriş

Son iki sezonun şampiyonu Galatasaray, geçen sezon 15 Ocak’tan itibaren bilet satışında yeni bir sisteme geçmişti. Sarı-kırmızılı kulüp biletlerini resmi olarak kendi satmaya başlamıştı ve bilet.galatasaray.org web adresi üzerinden kalan sezonda biletler satılmıştı.

KASAYA EK PARA GİRDİ

Galatasaray’da yönetimin bu sistemi tercih etmesindeki ilk neden bilet satışını internet üzerinden gerçekleştiren firmaya ödenen yüklü para oldu. Sarı-kırmızılı takım her sene için satışı yapan firmaya yaklaşık 3.5 milyon dolarlık bir ödeme gerçekleştiriyordu. Yönetim bu sistemi bırakarak şirkete her bilet için ödenen yüzde 10’luk komisyondan da kurtulmuş oldu.

TARAFTARI İSYAN ETTİRMİŞTİ !

Ancak kullanılan yeni sistem beraberinde birçok sorunu da getirdi, taraftarın büyük çoğunluğu tarafından büyük tepkiye neden oldu. Bekleme sürelerinin çokluğu, uzun bekleme sürelerinden sonra sisteme geçiş yapamama, biletler satışa çıkmadan biletlerin ”tükendi” ibaresi ile sisteme girmesi gibi sorunlar Galatasaray taraftarını oldukça mağdur etti.

Birçok taraftar sosyal medyada sistemde yaşanan sıkıntıları dile getirirken, sistem ilk sezonunda sınıfı geçemedi.

Sistemin yeni sezon için daha hazır hale gelmesi ve geçen yıl yaşaanan sıkıntıların yaşanmaması bekleniyor. Galatasaray’ın 21 Temmuz Pazar günü Malaga ile oynayacağı hazırlık maçının satışları ile sistem yeniden görücüye çıkmaya hazırlanıyor. (Sporx)