Sözcü Plus Giriş

Aykut Kocaman’ın istifası sonrasında hemen kapısı çalınan, anında anlaşma sağlanan Yanal’ın hiç para konuşmadığı, ilk görüşmede Aziz Yıldırım’ı ikna ettiği anlaşıldı.

Aziz Yıldırım ve Yüksel Çağlar’ın bulunduğu ortamda, “Benim için yılların, paranın önemi yok. Ben F.Bahçe’ye tarih yazmaya geleceğim. Tarih parayla yazılmaz. Başaramazsam giderim, böylece kimse kimseyi üzmemiş olur” dedi.

Yanal böylece uzun vadeli bir sözleşmeyi kafadan kabul etmeyip, Aziz Yıldırım’ı mest etti. Yanal’ın oynattığı futbolu da beğenen Yıldırım, para konusundaki tavrıyla bir kez daha tecrübeli hocaya saygı duydu. Yanal burada, “Para konuşmam. F.Bahçe’nin yaşadığı zorlu dönemi dünyada bile en az hasarla atlatacak kulüp yok. Ben bu nedenle buradayım” diyen Ersun Yanal alacağı parayı imzadan çok sonra öğrendi.

Başkan Aziz Yıldırım ona, “Sana Aykut Kocaman’ın aldığı parayı (Yıllık 1.5 milyon dolar) vereceğiz” demişti. Yanal’ın sözleşmesine de bu rakam yazıldı.

BİR SERVETİ REDDETTİ

Aziz Yıldırım daha ilk görüşmede Yanal için kararı vermişti. Ancak resmi açıklama biraz geciktirildi. Yanal’a bu arada Bursaspor yıllık 2 milyon euro teklif etti. Eskişehirspor’dan aldığı (1 milyon 300 bin euro) paranın bile altına F.Bahçe’ye “evet” diyen Ersun Yanal, Bursaspor’dan gelen astronomik teklifi, “Teşekkür ederim, Fenerbahçe ile anlaştım” diye kibarca geri çevirdi. (Sabah)