Sözcü Plus Giriş

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında, 1 Ağustos Perşembe akşamı deplasmanda Sırbistan’ın FK Vojvodina takımı ile karşılaşacak Bursaspor, ilk maçtan avantajlı skorla ayrılmak istiyor.

Bursaspor Kulübü İcra Kurulu Üyesi Serkan Sabuncuoğlu yaptığı açıklamada, yeşil-beyazlı takımın Vojvodina karşılaşması için bugün özel uçakla Sırbistan’a hareket edeceğini söyledi.

Yeşil-beyazlı kulübün son 4 yıldır üst üste Avrupa Kupalarına katılma başarısı gösterdiğine dikkati çeken Sabuncuoğlu, “Yeni yönetim kurulu olarak bu sezon ligde ve Avrupa’da hedefler belirledik. Bu hedefler doğrultusunda da Avrupa’da başarı istiyoruz. Hedefimiz UEFA Avrupa Ligi’nde gruplara kalmak. Bunun için de Sırbistan’dan en avantajlı skorla Bursa’ya dönmemiz gerekiyor” dedi.

Sabuncuoğlu, Bursaspor Kulübü olarak hiçbir maçı kolay olarak görmediklerini, her rakibi ciddiye aldıklarını ifade ederek, Sırp temsilcisi Vojvodina ile yapacakları maça da bu doğrultuda hazırlandıklarını dile getirdi. Turu geçmekten başka bir düşüncelerinin bulunmadığını kaydeden Sabuncuoğlu, “Camiamızın ve taraftarımızın bizden beklentisi oldukça yüksek. Bizler de bu beklentiyi çok iyi derecede biliyoruz. Takımımız iyi bir hazırlık dönemi geçirdi. Bunun karşılığını da Sırbistan’da alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:16:12,