Sözcü Plus Giriş

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Mesut Hoşcan, Türk futbolu ile Eskişehirspor’un da daha iyi yönlere gitmesi için çaba sarf edeceklerini söyledi. Eskişehirspor Kulübü Başkanı da olan Hoşcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk futbolunun son dönemde adeta “bıçak sırtında” yoluna devam ettiğini bildirdi.

Kulüpler Birliği Vakfı Genel Kurulu’nda daha önce başkanlık için iki adayın bulunduğunu ifade eden Hoşcan, şöyle konuştu:

“Bu iki adayda anlaşılamadığından olay farklı bir boyuta geldi. Anadolu’nun önemli kulübü Eskişehirspor’un Kulüpler Birliği’nde ağırlığı var. Daha sonra İlhan Cavcav adında birleşme kararı alındı. Çift adaylı bir seçime gidilseydi sıkıntılı olan camiamız büyük yara alacaktı. İlhan Cavcav önerimin kabul edilmesi iyi oldu. Daha evvel iki aday, benimle Kulüpler Birliği Vakfı Yönetimi oluşturmakla ilgili teklifte bulundu. Ben kabul etmemiştim. O gün sayın Cavcav, başkan olmam yönünde bana baskı yaptı. Kabul etmeyeceğimi söyledim. Eskişehirspor’da yapacak çok işimiz var. Türk futbolu ile Eskişehirspor’un da daha iyi yönlere gitmesi için çaba sarf edeceğiz. Türk futbolunun birlik ve beraberliği için Kulüpler Birliği Başkan Yardımcılığına ‘evet’ dedim.”