Sözcü Plus Giriş

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, sezon öncesi çalışmaları sırasında Düzce Topuk Yaylası’ndaki Fenerbahçe tesislerinde basın toplantısı düzenledi.

İşte Yanal’ın o açıklamaları;

“Bugüne kadar göstermiş olduğunuz destek için teşekkür ediyorum. Yüreğini ortaya koyan, aklını kullanan bir takım olacak. Hepimiz bu takımdan keyif alacağız. Mücadelesi yüksek bir takım izleyeceğiz. Çok yeni bir süreç.” dedi.

“RAKİPLERİNE ÜSTÜNLÜK KURACAK…”
“Fenerbahçe rakiplerini zorlayan, korkulan bir takım. Her türlü oyunu oynayabilen bir takım olacak. Fenerbahçe her maça galibiyet için çıkacak. Saha içinde kalmak istiyoruz. Sahanın içinde olacağız. Fenerbahçe rakiplerine üstünlük kuracak her türlü oyunu oynayabilecek güçtedir.”

“6+0+4 GEÇEN SEZON ALINMIŞ BİR KARAR”
“6+0+4 geçen sezon alınmış bir karar. Fenerbahçe bunu kararlayarak buraya geldi. Buna göre de planını devam ettiriyor. 5 yabancıya düşecek gelecek sezona göre de planlamasını sürdürüyor. Bu süreci önümüzdeki günler net bir şekilde belirleyecek.”

“TÜRKİYE’DE FUTBOL KOLAY DEĞİL”
“Uzun bir süre, olgunlaşmanın getirdiği bir süre. Motivasyon bu işin temeli. Biz büyük taraftarımızla motivasyonumuzu paylaşacağız. Türkiye’de futbol kolay değil. Bu süreci konuşmak için önümüzde kısa bir zaman dilimi var. Fenerbahçe her oyuncuyu alıp, her oyuncuyu gönderebilir. Süreci beklemek zorundayız.”

“F.BAHÇE’NİN DEĞERLERİ VE PRESTİJİ ÖNEMLİ”
“Bir takım yazılar olacak. Fenerbahçe’nin değerleri ve prestiji çok önemli. 2. konu oynanmış maç, hakemler, rakip takım oyuncuları ya da arkadaşları ile ilgili belirli çizgilerin dışına çıkmazsınız. Fenerbahçe’nin disiplin ilkeleri vardır. Sosyal medya çok önemlidir, yasaklamak gibi bir niyetimiz yok.”

“KONTRAT ŞAMPİYON OLMA KARŞILIĞINI TAŞIYOR”
“Bir yıllık kontrat, şampiyon olma karşılığını taşıyor bence. Bunun kararını başkanımız ve yönetim kurulunun vereceği kriterlerle değerlendirmek lazım. Onların kriterlerine bağlı.”

“Taraftarın bir tutumu var. Geçmiş dönemdeki süreçte de nasıl desteklediklerini biliyoruz. Hep beraber destekleri ile takımla birlikte sonucu almaya çalışacağız.”

“TEMPOLU OYNAYACAK KAPASİTEYE SAHİBİZ”
“Değerli oyuncularımız var. Tempolu oynayabilecek kapasiteye sahibiz. Her maçı kazanmak için savaşacak bir takımı sahaya koyacağız. Verilecek bir karar var. O kararı beklememiz gerekiyor.”

CARDOZO KONUSU…
“Cardozo ile ilgili açıklama yapıldı. Biz bir oyuncu almak istersek, koşullar dahilinde alırız. Bir süreç var. O sürecin sonunu göreceğiz. Biz saha içinde kalmak zorundayız. Yönetimimizin bence başaracağı bir nokta var. Ben umutluyum. Fenerbahçe nasıl bir tasarrufta bulunursa ben orada olurum. Kim olmaz ki… Fenerbahçe camiası birleşmiş bir konuda mücadele ediyor. Biz çok güçlü bir takımız, başımız dik duran bir takımız. Sahada mücadeleyi en iyi şekilde verecek kadroya sahibiz.”

“KOCAMAN İLE HEP GÖRÜŞÜYORUZ”
“Biz Aykut Kocaman ile hep görüşüyoruz. Çok saygı duyduğum bir teknik direktör. Ama herhangi bir görüşme yapmadık.”

“Türk futbolunun şu andaki kurgulanmasında yerli oyuncular çok önemli. Fenerbahçe yakın dönemde de genç oyunculara yatırım yaptı. kadroda bir rekabet var. Bir sonuç, hedef var. O rekabet içinde kim öne çıkarsa onu değerlendireceğiz. Hedefe gidecek kişilerle birlikte olacağız.

Aziz Yıldırım’a teşekkür ediyoruz. Avrupa’yı buraya getirmek ve göstermek gerekiyor. Böyle bir tesis varsa Avrupa’ya ihtiyacınız yok. Otel, zemin, çevre olağanüstü. Herkesin burayı görüp, incelemesi lazım.”

“CİDDİ BİR SORUN VAR”
“Konumuz Fenerbahçe. Türk sporunun kendi sorunları var. Ciddi bir sorun var, altyapı. Özellikle altyapı ile ilgili geniş katılımlı bir organizasyon yapmak gerekiyor.

Futbol bir bilim değil. Ama futbol bilimden fazlaca yararlanan bir branş haline geldi. Biz oyuncularımızın hepsinin tek tek analizlerini yapıyoruz. Testleri ile birlikte hangi yük altında çalışacağını, ne zaman dinleneceğini ölçüyoruz. Yine kendi programları dahilinde, klinik olarak sakatlık öncesi, sonrası doğabilecek programları düzenliyoruz. Yüzde 60-65’lik bölümün bireysel performansa ayrıldığı bir çalışma ortamı söz konusu.

Onların saha içindeki fiziksel performanslarını da değerlendirip, oynadığımız oyunun analizini yapıp, teknik-taktik analizini yapıp, bu ekibin içinde verimli kullanımının, sakatlık sonrasında dönüşünün sağlanması için bir organizasyon kurulmuş durumda. Buradaki birim daha da büyüyecek. Bu konuda Fenerbahçe kulubünde olan yatırımımız Dünya kulüplerinde olmayan biçimde devam edecek. Hep beraber bir ekip çalışması yapıyoruz.”

“A VE B PLANLARIMIZ VAR”
Futbolcuların dinlenmeleri bizim için çok önemli. 61 maç oynayan oyuncularımız var. Geldiklerinde takım ile birlikte çalışmaları ile takıma yetişmeye çalışacaklar. A ve B planımız var. Süreçten sonra size de açıklayacağız. Süreci bekleyelim. Ayın 15’indeki kararı beklemenin faydası var.”

“ÖNÜMÜZDE ÖNEMLİ BİR SÜREÇ VAR”
“Bilginiz dışında bir gelişme yok. Bizim önümüzde önemli bir süreç var. O süreç sonrasında ayrıntılı bir şekilde konuşacağız. Şu anda takımımızla birlikte olmak, birbirimizi anlamak mesafesindeyiz. Sizlerden anlayış bekliyorum. Oldukça fazla bizimle birlikte olacaksınız. Bizim belli bölümlerde takımla birlikte olmamıza anlayış gösterirsiniz memnun olurum.”

 

Yayınlanma Tarihi:14:36,