Sözcü Plus Giriş

Geçen hafta mazbatasını alan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın ilk sözleri “Transferde önceliğimiz Melo'nun pozisyonu” şeklindeydi.

Gökhan İnler'den Kuzmanovic'e, John Obi Mikel'den Felipe Melo'ya kadar birçok yıldız gündeme geldi ama sarı-kırmızılılar son sözünü söyledi: Wellington!

INTER DE BREZİLYALI ÖN LİBEROYU İSTİYORDU
Sao Paulo forması giyen oyuncunun transferi aslında hiç kolay olmadı. Çünkü Wellington'un 3 parça halindeki bonservisi, süreci uzattı. İtalyan devi İnter de devreye girince sarı-kırmızılılar çareyi satın alma opsiyonuyla kiralamakta buldu.

VE SAO PAULA ‘TAMAM’ DEDİ
Kapıyı 3 milyon eurodan açan Sao Paulo ile kıran kırana geçen pazarlıklar sonucunda 2 milyon euro kiralama bedelinde anlaşma sağlandı. Ayrıca Wellington'un sezon sonu için geçerli opsiyonuna “9 milyon euro” yazıldı. Yani Galatasaray 2 milyon euroya kiraladığı Wellington'dan memnun kalırsa, 9 milyon euro karşılığında genç oyuncunun bonservisini alacak.

5 YILLIK ANLAŞMA YAPILDI
5 yıllığına el sıkışılan Wellington ise Galatasaray'da sezon başına 1.8 milyon euro kazanacak. 22 yaşındaki Brezilyalı ön liberonun sözleşmesinde bonuslar söz konusu! Wellington'un sarı-kırmızılı formayla elde edeceği şampiyonluklar ve kupalardan eski kulübü Sao Paulo da ufak paylar alacak…

GERİ SAYIM BAŞLADI
TFF'nin yabancı kararını bekleyen Galatasaray'ı heyecan sardı. 6+0+4 şeklindeki sınırın değişmesini ümit eden sarı-kırmızılı idareciler, her konuda anlaşmaya vardıkları Wellington'un transferini büyük olasılıkla yarın resmiyete dökecek.

TAFFAREL İŞİ BİTİRDİ
Galatasaray'ın Wellington transferinde mutlu sona ulaşmasında Claudio Taffarel'in rolü büyüktü. Sarı-kırmızılılar adına ülkesinde Sao Paulo yetkilileriyle görüşen Taffarel, hem kulübü hem de oyuncu ile anlaşma sağladı.

Fatih Terim'in Wellington'un tercihinde, Taffarel'in verdiği olumlu referansın etkisi de çok oldu. Anlaşmanın ardından dün İstanbul'a dönen G. Saray'ın kaleci antrenörü, ayağının tozuyla Florya'ya gelerek idmana katıldı.

Yayınlanma Tarihi:10:44,