Sözcü Plus Giriş

Teknik direktör Fatih Terim’in yönetimden kanatlara takviye istediği biliniyordu ve ortada uzun bir süre Manchester United’dan Luis Nani ve Schalke’den Jefferson Farfan isimleri dolaşmıştı.

Sarı-kırmızılı ekibin bu oyuncularla da ilgilenmesine karşın esas gözdesinin ‘Ukrayna’nın Messi’si’ olarak lanse edilen Yehven Konoplyanka olduğu ortaya çıktı.

İSTANBUL’DA BULUŞMUŞLAR
Önce Nani sonra da Farfan konusunda basına farklı haberler veren sarı-kırmızılı yöneticilerin, 23 yaşındaki Konoplyanka konusunda önemli aşama kaydettikleri bildirildi. Ukrayna’nın Novini Ukraini haber ajansı Galatasaray’ın yanı sıra Arsenal ve Manchester United’ın da bu oyuncu ile ilgilendiğini ileri sürse de bu kulüp isimlerinin Dnipro yönetimi tarafından fiyat artırmak için bilinçli olarak sızdırıldığı öğrenildi.

Galatasaray’ın eski oyuncusu Arda Turan’a da benzetilen, iki kanatta ve orta sahada hücuma dönük olarak forma giyen Konoplyanka’ya Fatih Terim’in çok sıcak baktığı belirtiliyor. Tecrübeli hocanın, genç oyuncuyu geçen sezondan beri istediği hatta babasını İstanbul’a davet ederek bir görüşme yaptığı da gelen bilgiler arasında. Konoplyanka’nın maliyetinin 10 milyon euro civarında olduğu bildirildi.