Sözcü Plus Giriş

Yeni sezon öncesi Sivasspor’da teknik direktörlük görevine Roberto Carlos’u getirerek bir anda dikkatleri üzerine çeken başkan Mecnun Otyakmaz, takımının Sivas’ta yaptığı ilk kamptan son derece memnun olduğunu söyledi.

Roberto Carlos’un ‘Adam gibi adam’ olduğunu belirten Otyakmaz, “Carlos’un bu kadar kısa sürede Sivas’a ve Sivasspor’a uyum sağlaması gerçekten beni de çok şaşırttı.
Carlos Sivas’ta göreve başladığı günden bu yana sıcak tavırları ve hareketleri ile herkesin gönlünde taht kurdu. Kısa zaman olmasına rağmen hem futbolcular ile hem de kulüp çalışanları ile çok iyi anlaşıyor. Onlarla şakalaşıyor. Bunu gördükçe bizde mutlu oluyoruz.” diye konuştu.

‘ARTIK BİZİM İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR’

Roberto Carlos’un teknik direktör olarak takımın başına geçmesi ile Sivasspor için yeni bir dönemin başladığını belirten Başkan Otyakmaz şöyle konuştu: “Sivasspor bir duraklama dönemi geçirdi. Elimizdeki şampiyonluğu kaçırdık. O günler artık geride kaldı. Şimdi bizim için yeni bir dönem başlıyor. Yeniden şampiyonluğa oynayacağız. Bunun için de her açıdan güçlü bir Sivasspor oluşturmak gerekiyor. Bu zamana kadar Sivasspor’lu zengin iş adamlarının yanına gitmedik. Ama artık kapılarını çalacağız. Destek isteyeceğiz. Başarı ancak güçler birleşir ise olur. Destek olmadan başarı gelmez.”

‘CARLOS, NEŞELİ AMA OTORİTER’

Roberto Carlos’u her yönü ile harika ve kişilikli bir insan olarak nitelendiren Otyakmaz, şunları söyledi:

“Roberto Carlos dışarıdan baktığınız zaman gerçekten çok neşeli, sempatik, sıcak kanlı birisi. Ancak göreve başladığı günden bu yana gözlemlediğim kadarıyla otoriter bir görüntü sergiliyor. Ama ben şundan çok eminim Roberto Carlos Sivasspor’da bir çok başarıya imza atacak. İnşallah dünya futbolu iyi bir teknik direktör kazanır.”

‘TRANSFER ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR’

Transfer çalışmalarının da devam ettiğini anlatan Başkan Otyakmaz, şöyle dedi: “Yabancı oyuncu transferi konusunda aceleci davranmıyoruz. Çünkü teknik direktörümüz Roberto Carlos yabancı oyuncu transferleri ile bizzat kendisi ilgileniyor. Bizim de görüştüğümüz yerli futbolcularımız var. Bunlar anlaştıkça takıma katlımıyla başlayacaklar. Transfer konusunda isim vermiyorum. İsim çıktığı zaman görüşmeler zora giriyor.”