Sözcü Plus Giriş

Yeni sezonda Fenerbahçe Ülker’i çalıştıracak olan dünyaca ünlü Sırp hoca Zeljko Obradovic, kendini sarı-lacivertli renklere 2 yıllığına bağladı.

Ülker Sports Arena’da yapılan imza töreninde Obradovic, resmen Fenerbahçe Ülker’in uzun süredir beklenen yeni baş antrenörü oldu.

İmza töreninde Fenerbahçe CEO’su Hasan Hakkı Yılmaz da hazır bulundu. Törende Obradovic’in yanı sıra Fenerbahçe CEO’su Hasan Hakkı Yılmaz da açıklamalar yaptı.

İşte imza gtörenindeki o açıklamalar:

“HELVAYI YAPMAK HOCAMIZA KALMIŞTIR”
Fenerbahçe CEO’su Hasan Hakkı Yılmaz yaptığı açıklamada; “Ülker ve Fenerbahçe büyük kurumlar. İki kurum bir araya geldiği zaman imkanlar büyük oluyor. En iyileri istiyor, en iyiyi yapmaya çalışıyoruz. İyi imkanlarımız, iyi tesislerimiz var. Bunlardan bir helva yapmak çok övündüğümüz koçumuz Obradovic’e kalmıştır.” şeklinde konuştu.

AZİZ YILDIRIM’A TEŞEKKÜR
Hasan Hakkı Yılmaz’ın ardından sözü alan Obradovic açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Böyle bir transferi gerçekleştirdiği için ve FEnerbahçe Ülker gibi bir takımın başına getirdiği için. Semih Özsoy ve Ülker ailesine ayrıca teşekkür etmek istiyorum. uzun süredir bu transferin gerçekleşmesi için çalışıyorlar. ortak bir yol bulduk burada olduğum için çok mutluyum”

“SADECE BİR ŞEY İÇİN SÖZ VEREBİLİRİM”
“Fenerbahçe’nin ne kadar büyük bir kulüp olduğunu biliyorum. Fenerbhaçe’de birlikte çalıştığımız herkesin de bunun bilincinde olması gerekiyor. Kendim için sadece bir şeye söz veriyorum, bu saha benim evim olacak!”

“BENİ İKNA EDEN MİRSAD TÜRKCAN…”
“Bir şey söylemeyi unuttum, bu süreç boyunca geçen seneden itibaren yapılan tüm görüşmelerde, Fenerbahçe’nin büyüklüğünü anlatan ve beni ikna eden Mirsad Jahovic (Türkcan)dır.”

‘BASKETBOLUN MOURINHO’SU’ SÖZÜNE CEVAP
Deneyimli hoca ‘Kendisine Basketbolun Mourinho’su şeklinde benzetmelerin olduğunun hatırlatılması üzerine ise şu sözleri söyledi. Basketbolun Mourinho’su deniliyor size buırada haberiniz var mı?” sorusu üzerine “Benim adım Obradovic ve ben bundan çok memnunum. Bu şekilde dürüst bir şekilde devam etmek istiyorum Fenerbahçe’de. Tabii ki Bay Mourinho’ya da saygımız sonsuz.”

Takımda sözleşmesi biten oyuncularla ilgili bir kararınız var mı” sorusu üzerine ise “Şu anda henüz erken ama aklşımdan geçen bir çok fikir var ama en önemlisi yönetimle, taraftarla, sponsorla hemfikir olup bir karar vermek zorundayız.” cevabınu verdi.

“İKİNCİ OLMAK İÇİN GELMEDİM”
* Nasıl bir yapılanma olacak, nasıl bir Fenerbahçe izleyeceğiz?”

“Yaz zamanı, söylentiler zamanıdır. Bu güzeldir, gazetelerde birçok şey yazılır. Bu kulübün tarihçesinde şampiyonluklar çok önemli. Bunu başarmalıyız. Herhangi bir müsabakada ikinci olmak için gelmedim. Bu şekilde de en başarılı takımı kurmaya çalışacağız. Hayatta farklı kazançlar vardır. Şampiyon olduğunuz zaman herkes bunu anlar. Benim için daha büyük başarı kazançlar dışında taraftarların basketbolu her maçta keyifle izlemesidir. Hepimiz için en büyük başarı bu olacak. Bu yüzden taraftarları bütün maçlara bekliyoruz.”

“YÜZDE YÜZÜ DEĞİL YÜZDE 120’Yİ GÖRÜNCE MUTLU OLURUM”
“İlk olarak başlandığınız günden itiabren, anlaşıp sistemimizi oturtmamız lazım. Savunma en önemli faktördür ama sayılar da önemlidir. Taraftarlar için de öyle. %100’ümüzü değil %120’imiz verdiğimizde mutlu olurum. Kura çekimi için biraz erken. İlk önce takımı kurmam gerek. Kura çekimleri bazı takımlar için önemli, bazıları için önemsizdir.”