Sözcü Plus Giriş

Galatasaray ön libero transferinde bu kez Xabi Alonso’yu gündemine aldı. Yeni sezonda başarıdan başarıya koşacak bir takım kurma planları içinde olan Cimbom her türlü alternatifi düşünüyor. Melo’nun transferinin uzaması ve bir türlü netlik kazanmaması sürürken bu oyuncunun yerine düşünülen Gökhan İnler’in transferi de olumsuz bir seyir izliyor. Melo ve Gökhan’da yaşanan bu soru işaretleri nedeniyle Sao Paulo’dan Wellington’a yönelen yönetim bu oyuncunun bonservisinin 3 parça olması nedeniyle farklı bir arayışa gitti.

REAL’DE 4 SEZON GEÇİRDİ

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın danışmanı Bülent Tulun, Teknik Direktör Fatih Terim’e Real Madrid’de oynayan 31 yaşındaki İspanyol oyuncu Xabi Alonso’yu önerdi. Terim’in Real’de 4 sezon geçiren başarılı oyuncunun transfer edilmesine yeşil ışık yakması üzerine yönetim Real Madrid’le görüşmek için kolları sıvadı.

KİRALAMA DA GÜNDEMDE

Yönetimin bu transferi gerçekleştirmek için tüm şartları zorlaması bekleniyor. Sarı-Kırmızılı yönetim bu oyuncuyu bonservis bedeliyle alamadığı takdirde kiralama formülünü gündeme getirecek. (Takvim)