Sözcü Plus Giriş

Geçtiğimiz günlerde İngiliz tabloid gazetesi Daily Mail’e manşet olan ve 9 kadından toplamda 26 çocuğu Michael Redman’ın eşlerinden biri sessizliğini bozdu.

Otobüs şoförlüğü yapan 59 yaşındaki Michael, İngiltere’nin ‘en üretken’ erkeği olarak tanıtıldı. Michael 37 yıl içerisinde 13 erkek ve 13 kız çocuğu olmak üzere toplamda 26 çocuğun babası oldu.

Şimdiye kadar çocuklarının annesi olan 9 kadın, Kadın 1, Kadın 2, …, Kadın 9 diye numaralandırılmıştı. Ancak hikayedeki Kadın 7 en sonunda sessizliğini bozdu.

İngiltere’de gündeme taşınan olayla ilgili konuşan 7’inci kadın Nicola Redman, aslında şu an Redman soyadını taşımıyor ancak kendi soyadını da açıklamak istemiyor.

Tanıştıklarında kendisinin 16 yaşında olduğunu belirten Nicola, Michael’in ise 35 yaşında olduğunu söylüyor.

1990 yılında otobüste tanışan ikili, beraber olmaya başlamış. Bu süreçte hamile kalan Nicola, Michael ile tanıştıklarında, onun başka kadınlardan çocuğu olduğunu söylüyor. Nicola bir süre, Michael’in birlikte olduğu bir başka kadın doğum yaparken onun çocuklarına bakmış.

Nicola, Michael’in kendisine hiç yardım etmediğinden bahsediyor. Çocuk yaşta Nicola’yı kandıran Redman, Nicola’yı 24 saat gözetliyormuş.

Kadının anlattığına göre, otobüs şoförlüğü yapan Michael, servisi bitirdiğinde Nicola ile birlikte olmuş.

Şimdi ise İngiltere’nin Surrey kentinde yaşayan Michael’in 39 yaşındaki eşi, onun ilk çocuğundan sadece 1 yaş büyük. İkilinin en küçüğü 9 aylık olmak üzere, 7 çocuğu bulunuyor.

Michael’in hakkında söylenebilecek en olumlu şey olarak ‘işi olması’ gösteriliyor.