Sözcü Plus Giriş

8 aylık hamile karısını ezdi

Baba olmak üzere olan bir adam, baby shower partisi esnasında hamile eşini ezdi

10:00 -
8 aylık hamile karısını ezdi

Korkunç olaya sebep olan adamın alkollü olduğu ortaya çıktı.

Baba olmak üzere olan bir adam, baby shower partisi esnasında hamile eşini yanlışlıkla ezdi. İngiltere’de yaşanan olayda, 24 yaşındaki Daniel Dutfield, normal limitin 3 katı üzerinde alkolle direksiyon başına geçti.

Ehliyetini geçen sene alan adam, Bebek doğmadan önce düzenlenen ‘baby shower’ isimli hediye partisine az sayıda konuk katıldığı için mutsuzdu. Aracının başına geçen evin civarında 100 km/sa hıza kadar ulaştı.

Dışarıdan gelen seslerin sebebini merak eden eşi kocasına bakmak için dışarı çıktığında, Dutfield direksiyonun kontrolünü kaybetti ve 8 aylık hamile karısını ezdi. Hastaneye gelindiğinde bebeğin öldüğü anlaşıldı. 22 yaşındaki Jessica Fenner ise ertesi gün hayatını kaybetti.

Mahkemede suçlu olduğunu kabul eden Dutfield, 4,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aşırı hızdan para cezası da alan adamın ehliyetine 7 yıl süreyle el kondu. Yargıç kararını açıklarken, “Bu çok trajik bir dava. Herkes bunun çok vahim sonuçları olan bir kaza olduğu konusunda hemfikir. Ancak yerleşim yerinde alkollü ve süratli araç kullandın. Bir çocuğu da öldürebilirdin. Bu trajik davada, sen sevdiğin kişiyi öldürdün.” diye konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:01 04.11.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more