Bu oyun rekor kırdı

Destiny adlı yeni bilgisayar oyunu, 500 milyon dolarlık bütçesiyle Hollywood'u solladı

Bu oyun rekor kırdı

sozcu.com.tr / DIŞ HABER

2014 yılının en popüler bilgisayar oyunu olacağı düşünülen Destiny'nin (Kader) üretimi,yaklaşık 500 milyon dolara maloldu. Bütçesiyle dünyanın en pahalı oyunu ünvanını kazanan Destiny, Hollywood yapımı filmleri bile geride bıraktı.

Şimdiye kadar en yüksek bütçeli Hollyywood filmi Avatar’ın, 75 milyon dolara malolduğu biliniyor.

Oyun ayrıca, önceden en çok sipariş edilen oyun oldu. Alınan siparişler ve satışlarla da birlikte Destiny, ilk günden 800 milyon dolarlık satış yaptı.

Dünyanın en pahalı oyunu rekoru bugüne kadar GTA 5′e aitken (275 milyon dolar), Destiny bu bütçeyi neredeyse üçe katladı.

Dün gece satışa çıkan oyun için, uzun kuyruklar oluştu. PC, XBox ve PlayStation için satın alınabilen oyunun fiyatı ise 45 dolar olarak açıklandı.

Hollywood hediyeli sinema filmiHollywood hediyeli sinema filmi

2700′lü yıllarda, yani 700 yıl ileride geçen oyun, dünyanın ‘The Darkness' (Karanlık) adı verilen uzaylı varlıklarla olan savaşını anlatıyor. Oyun, kullanıcılara online, çok-oyunculu ve farklı karakterler içeren bir platform sunuyor.

Oyuncular bir araya gelerek çeşitli düşmanlarla mücadele ediyor. Kullanıcılar avcı, sihirbaz ve titan gibi karakterler seçerek birlikte ilerleyebiliyor. Ancak kimse oyunun içindeki zamanın nerede sonlanacağını bilmiyor.

Halo adlı popüler oyunun da yapımcısı olan Studio Bungie, “Destiny, hepimizin her zaman oynamak ve geliştirmek istediği bir oyun” şeklinde bir açıklama yaptı.
Studio Bungie'nin genel müdürü Harold Ryan, “Yıllardır bu evreni hayal ediyoruz. Dolayısıyla oyuncularımıza bu evrenin kapılarını açmak ve eşsiz hikayeleri paylaşmalarına fırsat vermek için sabırsızlanıyoruz” diyerek heyecanını dile getirdi.

Ryan, “Bizim için oyun dünyasnın bir sonraki neslinin en önemli özelliği oyuncuların bir araya gelip, eşsiz maceralar yaşarken birbirlerini etkilemesi” dedi.