Reklamsız Sözcü

Dünya Anna’yı arıyor!

Interpol küçük kız için ‘kırmızı bülten’ çıkardı

09:54 -
Dünya Anna’yı arıyor!

Türk asıllı Kıbrıs Rum Kesimi vatandaşı babanın Irak'a kaçırdığı kızı Anna için dünya polisi seferber oldu. Interpol küçük kız için ‘kırmızı bülten' çıkardı.

Mehmet Şirin Tanrıverdi, 2005 yılında, Güney Kıbrıs'ta, bu ülke vatandaşı bir kadınla evlendi. Düğünden sonra vaftiz edilerek Hıristiyan da olan Tanrıverdi, Güney Kıbrıs Rum Kesimi vatandaşlığı ve pasaportu da aldı. Evlilikten bir yıl sonra, çiftin kızları Anna Nergiz Konstantinou dünyaya geldi.

Tanrıverdi, geçtiğimiz Ağustos ayında eşi ve 8 yaşına gelen kızı Anna ile Nusaybin'deki akrabalarına gitti. Ancak bir süre sonra kızını yanına alarak Irak'a geçti ve Erbil'e gitti. O günden sonra baba ile kız bir daha geri dönmedi.

Kırmızı bülten çıktı

Güney Kıbrıslı anne, 30 günlük vizesi dolunca çaresiz ülkesine döndü. Baf'taki evine varır varmaz da, polise başvurarak yaşadıklarını anlattı ve babasının kızını kaçırdığı şikayetinde bulundu. Güney Kıbrıs polisi, Interpol'den yardım istedi. Interpol de, Tanrıverdi hakkında ‘Kırmızı Bülten' çıkardı. Bültende, 33 yaşında ve siyah saçlı olduğu belirtilen Tanrıverdi'nin 2 fotoğrafına da yer veriliyor ve ‘çocuk hırsızlığı' suçlaması yöneltiliyor. Türkçe ve Yunanca konuştuğu belirtilen Tanrıverdi'nin Türk ve Kıbrıs Rum Yönetimi vatandaşı olduğu belirtilen bültende, Tanrıverdi ile ilgili bilgi sahibi olanların Interpol'le bağlantıya geçmeleri isteniyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:57 04.11.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more