Hastaneyi 70 bin fare bastı

Hindistan'da sayıları 70 bini bulan fareler devlet hastanesini bastı

Hastaneyi 70 bin fare bastı

Madhya Pradesh eyaletinde bulunan Indore şehrindeki devlet hastanesini, on binlerce fare bastı. Hastaneyi delik deşik eden farelerin hastaları da ısırdığı belirtiliyor.

Belediye yetkililerinden Sanjay Dubey yaptığı açıklamada, yaklaşık 70 bin farenin olduğunu tahmin ettikleri hastanede, şu ana kadar 8 bin delik tespit ettiklerini söyledi. Farelerden bir an önce kurtulmak isteyen hastane yönetiminin ise şehirdeki Böcek Kontrol Hizmetleri’nden yardım istediği ifade edildi.

Maharaja Yeshwantrao ismindeki devlet hastanesinde ilaçlama çalışmalarına başlanması sonucu şimdiden 2500 farenin öldürüldüğü açıklandı. Farelerin tümünün arındırılması ise hastaneye 89 bin 500 dolara mal olacak.

Ayak fetişisti hırsız aranıyorAyak fetişisti hırsız aranıyor

Böcek Kontrol Hizmetleri Başkanı Sanjay Karmakar, farelerin çok zeki hayvanlar olduğunu dile getirdi: “Eğer fareler yedikleri maddelerde kendisine zarar verecek bir şeyi hissederlerse o gıdaya bir daha yaklaşmıyorlar. Bu yüzden her gün ilaçları yeniliyoruz.”

İlaçlama faaliyetinden sonra birkaç yıl hastanede fare olmayacağını garanti eden şirketin 20 sene önce de yine bu hastanede 10 bin fareyi öldürdükleri öğrenildi.

Şehrin en büyük devlet hastanesine her gün bin hasta tedavi olmak için geliyor. Hastaneye aynı anda 400 hasta ise yatılı kabul edilebiliyor.

Öte yandan, olayı duyan bazı Hindu din liderleri farelerin öldürülmesine karşı çıktı. Zira kendi inançlarına göre fil tanrısı olan Ganesha’nın, bir fareyi binek olarak kullandığı ifade ediliyor.

Hindistan'da linç edip satırla penisini kestilerHindistan’da linç edip satırla penisini kestiler
Loading...