Reklamsız Sözcü

Hırsızlar polis aracını çaldı

Hırsızlık olaylarının yaygın olduğu Güney Afrika'da, hırsızlar bu kez polis otosunu çaldı

android-time 12:42
Hırsızlar polis aracını çaldı
Hırsızlık olaylarının yaygın olduğu Güney Afrika'da, hırsızlar bu kez polis otosunu çaldı

Hırsızlık vakalarının günlük yaşamın parçası olduğu Güney Afrika’da bu sefer akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Johannesburg’un siyahların yaşadığı Thembisa bölgesindeki olayda oto hırsızları, memurları aracın arkasına hapsederek polis kamyonetini çaldı.

Olay anında kayda alınan ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla, aniden ortaya çıkan üç soyguncu yol kenarındaki bir büfeden öğle yemeği için birşeyler alan iki polisi yakalayarak aracın arkasındaki kafese hapsediyor. Etraftaki kalabalığın ise olaya müdahale etmediği gözleniyor.

Polis aracına el konulmasının görüntülerini sosyal medyada paylaşan sosyal yardımlaşma kurumu “EBlockwatch” yöneticisi Andre Snyman, Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Thembisa’da yaşanan olayı görüntüleyen üyelerimizden birisi videoyu bize gönderdi ve sosyal medyada paylaştık. Polisin suçluları bulmasına yardımcı olduk. Ülke genelinde 86 bin gönüllü üyemizle suçlara karşı mücadele ediyoruz.” dedi.

Johannesburg polisinden yapılan açıklamada, rehin aldıkları polislerle kayıplara karışan hırsızların kısa süre sonra yakayı ele verdikleri belirtildi. Yaşları 25 ile 30 arasında olduğu tahmin edilen üç zanlının “silahlı soygun, hırsızlık ve illegal silah taşıma” suçlarından Thembisa Sulh Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacağı kaydedildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more