Sözcü Plus Giriş

sozcu.com.tr / DIŞ HABER

Instagram’ın zengin çocukları sayfası sayesinde dünyaca üne kavuşan Kaliforniyalı genç, çalıntı iPhone satmaktan 90 gün hapis cezası aldı.

“Instagram’ın zengin çocukları” sayfası sayesinde lüks hayatını dünyayla paylaşarak ünlenen Kaliforniyalı genç Param Sharma, çalıntı bir iPhone’u satmakla suçlanarak 90 günlük hapis cezasına çarptırıldı.

INSTAGRAM’DA ZENGİN AMA 30 BİN DOLARI YOK

Hakime o telefonu bir arkadaşı için sattığını iddia eden 18 yaşındaki Sharam, Instagram fotoğraflarındaki lüks yaşantısını sergileyerek tanındı. Çok sayıda iPhone’larını sergilediği ve telefon yüzeyini paralarla kapladığı fotoğraflarıyla bilinen Sharma, 30 bin dolarlık kefaleti ise ödeyemedi.

Verilen ceza ve kefaletin bunun gibi bir cezanın yanında ağır kaldığını iddia eden Sharma’nın avukatı Andrew Shalaby, polisinin sözkonusu genci sosyal medyadan takip edip paylaşımlarından dolayı ona antipati beslediklerini söyledi.

CEZASININ BİR KISMI AKIL HASTANESİNDE

Bunların yanısıra, bir talihsizlik sonucu, Sharma cezasının bir kısmını yüksek güvenlikli bir akıl hastanesine geçirmek zorunda kalacak.