Kendi aracını havaya uçurdu: 1 ölü, 5 yaralı

Almanya'nın Homberg kentinde psikolojik sorunları bulunan bir adam, aracına yerleştirdiği patlayıcıları ateşleyerek öldü

Kendi aracını havaya uçurdu: 1 ölü, 5 yaralı

Almanya'nın Hessen eyaletindeki Homberg (Ohm) kentinde psikolojik sorunları olduğu belirtilen 49 yaşındaki bir kişi, aracına yerleştirdiği patlayıcıları infilak ettirerek öldü. Olayda beş kişi de yaralandı.

Kendi aracını havaya uçurdu

Alman televizyonlarının haberine göre, ailesi ile çeşitli sorunları olan ve kimliği açıklanmayan bir kişi, evinden çıktıktan sonra otomobiline binerek uzaklaştı. Bir süre sonra araçtaki patlayıcıları infilak ettiren adam parçalanarak ölürken, çevrede bulunan beş kişi yaralandı. Yaralılardan ikisinin asker olduğu, üç kişinin ise evlerinde yaralandığı belirtildi. Ölen adamın ceset parçaları polis tarafından toplanırken otomobilin savrulan parçaları yüzünden dört otomobil ve 12 ev hasar gördü. Otomobilin savrulan parçaları 600 metrelik alandan toplandı.

Polis iki çocuk babasının psikolojik destek gördüğünü belirtilirken patlayıcıları nereden bulduğunu araştırmaya başladı. Bölgede büyük yankı yaratan olay üzerine eğitime bir günlüğüne ara verildi. Belediye ekipleri enkazı kaldırmak için çalışma başlattı.

 

Loading...