Hindistan’da linç edip satırla penisini kestiler

Hindistan'da öfkeli kalabalık bir kıza tecavüz etmeye çalışan adamı linç edip penisini kesti

Hindistan’da linç edip satırla penisini kestiler

sozcu.com.tr/DIŞ HABERLER

Hindistan’ın Rajasthan eyaletinde genç bir kıza tecavüz girişiminde bulunurken yakalanan Suresh Kumar, yerel halk tarafından saatlerce dövüldükten sonra satırla penisi kesildi.

40 yaşındaki Kumar’ın tecavüz etmeye çalıştığı kızın çığlıklarını duyan bir grup insan, kızın yardımına koştu. Kumar’ı meydana sürükleyen grup, tacizciyi önce sopalarla dövdü, sonra bir kasaptan satır alıp penisini kesti.

Penisini caddeye attıktan sonra Kumar’ı yaralı halde bir köşede bırakan yerliler, şüpheliyi uzun süre hastaneye götürmeyi reddetti.

Yapay penis denenecek! Yapay penis denenecek!

Yerlilerden biri “Kimse ona yardım etmek istemedi çünkü herkes onun cinsel bir suç yüzünden cezalandırıldığını biliyordu. Son zamanlarda kadınlara karşı çok fazla affedilemeyecek suç işlendi. Çok sayıda kadınımız ve kızımız tecavüze uğradı, öldürüldü ve ağaçlara asıldı. Bu tarz cezalar en azından artık bu tarz suçların cezalandırılacağını gösteriyor” şeklinde konuştu.

Hindistan polisi ise, bu linçten sorumlu olan kişilerin adalete teslim olmasını istiyor.

Bu olayla ilgilenen bir polis memuru “Bu suçlar her ne kadar içler acısı olsa da, suçluları halk değil hukuk cezalandırmalı” şeklinde konuştu.

2014 Nobel Barış Ödülü eğitim aktivistlerine2014 Nobel Barış Ödülü eğitim aktivistlerine

Kumar bir süre sonra hastaneye kaldırıldı. Doktorlar tecavüz şüphelisi Kumar’ın durumunun ciddi olduğunu söyledi.

Hindistan’da son yıllarda yaşanan şiddet dolu tecavüz vakaları ve cinsel suçlara bir tepki olarak, yerel halk çareyi kendi önlemlerini almakta buluyor.

Temmuz ayında 7 yaşında bir kıza tecavüz ederek cesedini ağaca asmakla suçlanan 3 kişiden biri öldürülmiş, diğer ikisi ise ağır yaralı şekilde hastaneye kaldırılmıştı.

Loading...