Sözcü Plus Giriş

Çeviren: Coşku Fertinger / sozcu.com.tr

İngiltere’nin en köklü mason kız okullarından biri olan Royal Masonic School’da çalışan 26 yaşındaki beden eğitimi öğretmeni Emily Fox, 2012 yılında öğrencilerinden biriyle arkadaşlık kurmaya başladı.

2013 yılında aralarındaki ilişki yeni bir boyuta taşınmaya başlayan Fox ve genç öğrencisinin cinsel ilişkide bulunduğu öğrenildi.

“SENİ ARKADAŞ OLARAK SEVİYORUM”

Genç kız bir süre sonra öğretmeniyle olan ilişkisini bitirmek istediğine karar verince Fox’a onu bir arkadaş olarak sevdiğini söyledi.

Öğrenci, evindeki yazıcıdan öğretmeninin ona yolladığı bir maili basmaya çalıştı fakat başarısız oldu. Daha sonra babası yazıcıyı kullanınca Fox’un öğrencisine yazdığı maili görüp polise haber verdi.

“ELİMİZDE ÇOK KANIT VAR”

Davayla ilgilenen hakim, ellerinde aralarındaki cinsel ilişkiyi kanıtlayan fazla sayıda Whatsapp mesajı ve e-mail olduğunu belirtti.

İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNDU

Fox’u savunan avukatın söylediklerine göre öğretmen ilişkiyi inkar etmiyor. Mahkemede yapılan savunmada annesi ve babası Amerika’ya taşındıktan sonra depresyona giren Fox, 2011 yılında intihar girişiminde bulundu.

Hakim tarafından toplamda 37 ay hapis cezası alan Fox, en az 15 hapis yatacak.

Yayınlanma Tarihi:10:48,