Reklamsız Sözcü

Paris’in göbeğinde kaplan paniği

Fransız polisi Fransa’nın başkenti Paris’in göbeğinde kaplan aramaya başladı

android-time 14:07
Paris’in göbeğinde kaplan paniği
Fransız polisi Fransa’nın başkenti Paris’in göbeğinde kaplan aramaya başladı

Paris'in doğusundaki Montevrain semtindeki bir otoparkta bir kadını kaplan gördüğünü polise ihbar etmesiyle Fransız polisi aramalara başladı. Le Parisien'in haberine göre, başka semt sakinlerinin de kaplanı görerek uzaktan görüntülemesi üzerine polis, yerden özel eğitimli köpekler ve uzmanlarla, havadandan da termal dedektörle arama yapabilen bir helikopterle kaplan araması başlattı.

Bu arada polis Montevrain ve çevresindeki iki semtin sakinlerine sokağa çıkmama ve evlerinin kapı ve camlarını kapalı tutma uyarısı yaptı.Çocuklar ise okullarına ebeveynleri tarafından servis veya özel otomobillerle getirilip götürülüyor ve çocukların okuldan dışarı çıkmalarına izin verilmiyor.

Dün akşam geç saatlere kadar yapılan aramalarda kaplanın bazı izlerine rastlandı. Yetkililer izlerden hayvanın genç bir kaplan olduğu sonucuna vardı.Geç saatlerde durdurulan arama bu sabah erken saatlerden itibaren tekrar başlatıldı.

Montevrain Belediyesi, kaplanın nereden geldiğinin bilinmediğini açıkladı. Belediye yakın bölgede hiçbir sirk bulunmadığını belirtirken, Paris'teki ünlü Disneyland da bünyesinde hiç kaplan bulunmadığını duyurdu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more