Reklamsız Sözcü

Su kanalında yeni doğmuş bebek bulundu

Avustralya'nın Sidney kentinde yol kenarındaki atık su kanalında yeni doğmuş bir bebek bulundu

11:27 -
Su kanalında yeni doğmuş bebek bulundu

Sağlık durumu ciddiyetini koruyan bebeğin annesi, bebeği öldürmeye teşebbüsten sorgu altında. Yoldan geçen iki bisikletçi tarafından sesi duyulan bebeğin, geçen salıdan bu yana kanalda terk edilmiş durumda olduğu tahmin ediliyor.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, bebeğin ağlamasını duyan bisikletçilerden David Otte “İlk önce kedi yavrusu gibi bir şey olabileceğini düşündük. Ancak aşağı inip iyice bakabildiğimizde ne olduğunu duyup anlayabildik” dedi. Yetkililer erkek bebeğin kanalı kapatan beton kapaklarda bulunan bir delikten aşağı bırakılmış olabileceğini, bunun da bebeğin yaklaşık 2.5 metre yüksekten düşmesi anlamına geleceğini söyledi.

TIBBİ MÜDAHALEDE BULUNULMUŞ

Hastaneye kaldırılan bebek besinsiz ve susuz kaldığı için tedavi altına alınırken, polis müfettişi David Lagats bebek bulunduğunda içinde olduğu durumu şu şekilde anlattı: “Bebek kendindeydi ve nefes alıyordu, kanaldan çıkarıldı ve polise verildi. Hastanelerde bebeklere sarılana benzer türde çizgili bir battaniyeye sarılı idi. Göbek bağının da kesilmiş ve bağlanmış olduğunu söyleyebilirim, yani görünen o ki doğduğundan bu yana tıbbi bir müdahalede bulunulmuş.”

Bebeğin annesinin 30 yaşında olduğu ve polislerin izini bulabilmek için hastane kayıtlarını araştırıp tek tek kapıları dolaşarak ulaştığı bildirildi. Anne şu anda ise karakolda sorgu altında.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more