Tarantino emekli oluyor

Oscarlı yönetmen Quentin Tarantino, önümüzdeki yıl vizyona girecek filminden sonra emekli olacağını açıkladı

Tarantino emekli oluyor

Filmleriyle Amerikan klişelerine yeni bir soluk getiren yönetmen Quentin Tarantino, önümüzdeki yıl vizyona girmesi beklenen ‘The Hateful Eight’ filminden sonra emekli olacağını açıkladı.Kanlı şiddet sahnelerini cesurca kullanmasıyla ünlenen ABD’li yönetmen Quentin Tarantino, hayranlarını üzecek bir açıklama yaptı:

“Seyirci kapı dışarı etmedikçe emekli olmama fikrine inanmıyorum. Bu konuda farklı düşünen yönetmenleri kesinlikle aşağılamıyorum ama hala sağlıklı ve güçlü kuvvetliyken emekli olmak istiyorum. Bence yönetmenlik genç işi. Bu işe başlarken amacım 10 iyi film çekmekti. Bu hedefimi 2 tane daha fazla yaparak gerçekleştirdim. İlk filmimle son filmim arasında da bir göbek bağı vardır. Şimdi bu işi burada bitirmek iyi fikir gibi görünüyor. Emekli olduktan sonra tiyatro oyunları ve kitap yazacağım. Kalan yıllarımı saygınca yaşamaya çalışacağım.

“Tarantino, ‘The Hateful Eight’ adını verdiği son filminin senaryosu internete sızınca, önce bütün projeyi çöpe atmıştı. Ekibinden birinin senaryoyu sızdırdığından emin olan ünlü yönetmen, etrafında şüphelendiği ve senelerdir birlikte çalıştığı 6 kişiyi de işten kovmuştu. Ancak kısa zaman sonra filmi yeniden çekmeye karar verdi. Tarantino’nun emeklilik fikrinde bu olayın etkisi olduğu düşünülüyor.

Loading...