Reklamsız Sözcü

Ünlü oyuncu az kalsın Türk düğünü yapacaktı

Clooney, Venedik’te Türk düğününün ucundan döndü

07:06 -
Ünlü oyuncu az kalsın Türk düğünü yapacaktı

Demet CENGİZ / SÖZCÜ

Ünlü aktör George Clooney'nin, düğün töreni için Selim Uyar'ın sahibi olduğu Venedik'teki San Clemente adasıyla da ilgilendi

Hollywood'un gözde bekarı George Clooney, gizlice nişanlandıktan sonra dün de unutulmaz bir düğünle evlendi. 52 yaşındaki Clooney ile 36 yaşındaki Lübnan asıllı Amal Alamuddin, ilk kez geçtiğimiz sene ekim ayında Londra'da görüntülenmişti. Nisan ayı sonunda nişanlanan çift, Venedik'te büyük bir düğüne hazırlanıyordu. Çift, düğün için Venedik'teki San Clemente Adası'nı haziran ayında bizzat görmeye gitti. Como gölünde evi olan Clooney'in İtalya tutkusu biliniyor. Avukat nişanlısı ile düğün için Venedik'te karar kılan Clooney'in gezdiği ada bir Türk'e aitti.

Helikopterle gezdi

Adaya helikopterle gelen çift tüm detaylar için uzun uzun bilgiler almıştı. Venedik'te helikopter inişine müsait tek ada olan San Clemente adasını ve yeni St Regis otelini tercihlerinin en üst sırasında tutuyordu. Ancak çift evlenmek için Cipriani oteli seçerek Türk düğününden kıl payı dönmüş oldu. San Clemente adasını beğenen ve uzun süre ilgi gösteren çiftin, tercihini değiştirmesinde neyin etkili olduğu bilinmiyor. New York ve ABD'de de yakın bağları olan Cipriani'lerin seçilmesinin geçmiş yakın ilişkilerle ilgili olduğu sanılıyor. İtalya'da büyük organizasyonlara imza atan bir isim, “Bunlar biraz da lobi işi. Clooney, Venedik'te evlenecekse İtalyanlar düğünü Türkler'e kaptırmak istemezler. Hele söz konusu Clooney ise, Cipriani'ler ne yapar ne eder düğünü kapar” demekle yetindi.

150 milyon Euro'ya aldı

Venedik Lagünü'ndeki en değerli gayrimenkullerden olan San Clemente Adası'nı ve üzerindeki resort oteli Permak Şirketler Grubu, Aralık 2013'te 150 milyon Euro'ya satın almıştı.
Permak Yönetim Kurulu Başkanı Selim Uyar, o dönemde “Diğer Türk yatırımcılar da ellerini çabuk tutup, İtalya'daki bu durgunluktan yararlanmalı, Normal zamanda bu adayı bu fiyata alamazdık. İtalya'dan sürekli yatırım davetleri alıyoruz” demişti.
İtalya'daki otellerin çok eskimiş olduğunu düşünen Uyar, Türkiye standartlarında otel sayısının çok az olduğunu söylüyor. Gayrimenkulde çok fırsatlar olduğunu belirten Uyar, küçük sarayların da uzun vadeli kiralamaya müsait olduğunu aktarıyor.
Clooney düğününe evsahipliği yapamasa da Uyar'ın adasının dünya jet sosyetesini favorisi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Clooney ikinci kez nikah masasına oturdu

Gor­ge Cloo­ney 1989 yı­lın­da ev­len­di­ği eşi Ta­li­a Bal­sam ile 1993'te bo­şan­mış da­ha son­ra bir da­ha ev­len­me­miş­ti. Ala­mud­din ile iliş­ki­si­ne ka­dar çok sa­yı­da ün­lü ka­dın­la bir­lik­te ol­du­ğu yö­nün­de ha­ber­ler çı­kan Cloo­ney, da­ha ön­ce ev­li­li­ğe uy­gun ol­ma­dı­ğı­nı söy­le­mis­ti. Ve­ne­di­k'­te­ki dü­ğün, fo­toğ­raf çek­me­nin bi­le ya­sak ol­du­ğu ge­niş gü­ven­lik ön­lem­le­riy­le ha­fı­za­la­ra ka­zın­dı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:22 28.09.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more