Reklamsız Sözcü

ABD’nin Suriye politikası çöktü

ABD Suriye konusunda yeni taktikler geliştirmeye çalışırken, gerek Barack Obama yönetiminin, gerekse ABD istihbaratının, Beşar Esad rejimi hakkında attıkları yanlış adımlar Amerikan medyasında gündem bulmaya başladı.

11:24 -
ABD’nin Suriye politikası çöktü

Geçtiğimiz dönemlerde ABD Başkanlığı mücadelesini kaybeden Arizona Senatörü John McCain ve Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham'ın, Amerikan Temsilciler Meclisi üyelerine, ABD Başkanı Barack Obama'nın Suriye'ye karşı izlediği politikanın çöktüğünü ilettiklerini bildiren haberlerden sonra, ABD Ulusal İstihbarat Başkanı James Clapper'ın açıklamaları Amerikan kamuoyunda gündeme oturdu.

ABD Ulusal İstihbarat Başkanı James Clapper, ABD Temsilciler Meclisi'nde, Salı günü yaptığı açıklamada, Beşar Esad ile 2013 yılının sonlarına doğru, Birleşmiş Milletler'in de (BM) aracılık yaptığı, ‘kimyasal silahlardan arındırma' anlaşmasının Esad rejiminin elini güçlendirdiğini söyledi. Clapper, “Şimdiki olasılıklar gösteriyor ki, Esad rejimi, kimyasal silahların arındırma tartışmalarına başlandığı sürece geçen yıla göre daha da güçlü ve bu süreç de çok yavaş işliyor” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more