Reklamsız Sözcü

Ailesi onu köle olarak sattı!

1998 yılında Mısır’da anne ve babası tarafından zengin bir aileye köle olarak satılan Shyima Hall yıllar sonra özgür kaldı.

17:17 -
Ailesi onu köle olarak sattı!

Şimdi 24 yaşında olan Shyima Hall yıllar önce ailesinin borçlarına karşılık köle olarak zengin bir çifte satıldı. Ailesi kızdan ayrılırken çok daha güzel bir hayatın olacak dedi ama küçük kız dört yıl boyunca çiftin hizmetçisi olarak yaşadı.

O zaman 8 yaşında olan Shyima Hall günde 20 saat çalışıyor ardından 4 saat hücre gibi bir odada uyuyordu. Günde sadece bir öğün yemek yiyen küçük kızın yemek menüsü de ailenin artıklarıydı.

2002 yılında ise tuhaf çiftle birlikte ABD'de taşınan Shyima Hall nihayet özgür kalmıştı. Küçük kıza yaptıkları sebebiyle çift California'da 2 ila 3 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Dehşete düşüren olayın üzerinden yıllar geçti ve Shyima Hall şimdi 24 yaşında genç bir anne… Artık Amerikan vatandaşı olan genç kadının bir işi bir erkek arkadaşı ve küçük bir kız çocuğu var. Ayrıca “çocuk köle” olarak yaşadığı dramatik hayatı genç kadın yazdığı kitapta tüm dünya ile paylaştı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more