Sözcü Plus Giriş

Fiyatı yaklaşık 2,650 Türk lirası olan “Dyson 360 Eye” model elektrikli süpürge 2015 yazında İngiltere’de satışa çıkacak.

360 derecelik lense sahip ilk elektrikli süpürge

TEMİZLİĞİ BİTİRİP MERKEZE GERİ DÖNÜYOR Süpürge, tepesindeli panoramik kamerayı ve traktörlerde kullanılan tekerleklerin benzerlerini kullanarak önündeki engelleri aşıyor ve evin içinde sorunsuzca hareket edebiliyor. Üzerindeki kızıl ötesi sansör süpürgenin mobilyalara çarpmasını önlüyorken, her odanın süpürme işlemi bittikten sonra kendiliğinden merkezine geri dönüyor. AKILLI TELEFONDAN TEMİZLİK PLANI

Kullanıcılar temizlik planını, akıllı telefonlar için geliştirilen uygulama üzerinden belirliyor. Bu uygulama sayesinde, temizlik gerçekleşirken kimsenin evde olmasına gerek yok. Miele, Samsung ve LG’nin ardından Dyson da robotik elektrikli süpürge sektörüne girmiş oldu. Ancak Dyson’un iddiasına göre bu süpürgenin tepesindeki 360 derecelik kamera, bütün odayı aynı anda görebilen eşsiz bir özellik. Aynı zamanda bu süpürge piyasanın en güçlü emiş gücüne sahip.

TOZU KİRDEN AYIRIYOR

150 milyon dolarlık bir araştırmanın sonucu olan V2 Dyson dijital motoru ise poşetsiz Cyclone teknolojisini kullanarak tozu kirden ayırmaya yardımcı oluyor.

360 DERECELİK KAMERASI EŞSİZ

Bugün Japonya’da modelin tanıtımını yapan James Dyson, “Eşsiz 360 derecelik bir görüntü tasarladık. Böylece süpürge nerde olduğunu, nereyi temizlediğini ve nereyi temizleyeceğini görebiliyor” şeklinde konuştu.

Dyson, “Görüntüyle güçlü motoru ve cyclone teknolojisini bir araya getirince yüksek performanslı bir elektrikli süpürge elde etmiş olduk” diye devam etti.

FİRMANIN İLK DENEMESİ DEĞİL

Dyson 360 Eye model elektrikli süpürge, Dyson firmasının bu alandaki ikinci denemesi.

Yayınlanma Tarihi:17:34,