Reklamsız Sözcü

Almanya’da torun dehşeti!

Para vermeyen babaannesini başını ezerek öldürdü

11:36 -
Almanya’da torun dehşeti!

WETTER- SÖZCÜ

Almanya'nın Wetter kentinde korkunç bir cinayet işlendi. 69 yaşındaki emekli Sevim Gürten, kendisinden daha önce sık sık para isteyen torunu 20 yaşındaki Mervin Gürten tarafından yatağında kafasına çok ağır bir cisimle vurularak öldürüldü.

Savcılık, kadının kafasında çok büyük bir yara ve ezik olduğunu açıkladı. Perşembe gecesi yatağında öldürülen emekli kadının cesedini eve gelen 49 yaşındaki oğlu buldu. Hemen ilk yardım çağırdı ancak kadının ölmüş olduğu belirlendi.

Cesedini oğlu buldu

Bunun üzerıne oğlu ıfade ıçın gözaltına alındı ve serbest bırakıldı. Gereken ızlerı bulan polıs, 20 yaşındakı torun mervın gürten'ın peşıne düştü. Cinayetten bir gün sonra Mervin, tren istasyonunda dolaşırken yakalandı.

Savcılık, “cinayetin, para için işlenmiş olduğu çok açıktı. Hemen bununla ilgili bulgulara ulaşıldı” açıklamasında bulundu.

Komşular; hep para isterdi

Aıileyi yakından tanıyanlar da, bir süre önce torununun Sevim hanım ile para yüzünden şiddetli bir şekilde tartıştığını duyduklarını, yaşlı kadının torunundan korktuğu için yatarken hep kapısını kilitlediğini belirittiler. Polis, şimdi evin yakınlarında cinayette kullanılan ağır şeyi arıyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more