Sözcü Plus Giriş
GALERİ Dünyanın en garip mekanları 18 Kasım 2014 01:48
1 Bazen kafa dağıtmak, bazen ise kutlama yapmak için farklı mekanlar ararız. Eğer sakin bir gece eğlencesi istiyorsanız bu listedeki mekanlara kesinlikle uğramayın.

İşte size dünyanın dört bir tarafından gece hayatının en garip 13 mekanı!
2 1. Miniscule of Sound

Gezici bir mekan olan Miniscule Of Sound, çeşitli etkinlik alanlarına mobil bir eğlence merkezi olarak giderek hizmet veriyor. Sadece 14 kişinin sığabildiği dünyanın en küçük gece kulübünün girişinde koruması, kırmızı halısı, başarılı bir DJ'i ve profesyonel ışıklandırma sistemleri var.
3 İçeride sıkış tepiş dans ederken, kendinizden geçmeniz çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor çünkü içkiler kelimenin tam anlamıyla sel gibi akıyor.
4 Eğlencenin bu en küçük merkezine girecek 14 kişi etkinlik alanlarındakiler arasından özenle seçiliyor ve kadın erkek dengesi korunuyor.
5 2. Club Surya Eco-Bar

Londra'daki bu eğlence merkezine gittiğinizde "Haydi kalkın camiye mi geldik?" şeklinde bir soruyla asla karşılaşmayacağınıza emin olabilirsiniz. Çünkü zaten herkes dans etmezse mekanın elektrikleri kesiliyor.
6 Mekandaki tüm elektrik sistemi, dans pistinin altındaki hareket sensörleriyle çalışıyor ve enerji tamamen kinetik olarak bu pistten sağlanıyor. Yani partinin devam etmesi için herkesin var gücüyle dans etmesi, deyim yerindeyse ölümüne dans etmesi gerekiyor!
7 Bu şekilde hem çevreyi koruma konusunda bilinçlendirme yaratan mekan, hem de kenarda köşede dikilip elalemi dikizleyen rahatsız edici tiplerden de arınmış oluyor. Eğer sabahlara kadar dans edebileceğinize inanmıyorsanız, başka kapıya!
8 3. Das Klo

Almancada tuvalet anlamına gelen bu mekan eski bir bilim enstitüsünün yerine kurulmuş ve adeta bilimin tuvaletine dönüştürülmüş.
9 Deney tüplerinde servis edilen içkiler size rahatsız gelmiyorsa, bir de kan torbalarında servis edilen şarapları deneyin!
10 Oturacak yer arıyorsanız klozetler tüm konforuyla size kucak açıyor, mekan korkutucu ortamında öyle bir dekorasyona sahip ki, eğer biraz kafanız güzel olursa, kıyamet gününde mahsur kaldığınızı hissedebilirsiniz!
11 4. Clinic

Singapur'da bulunan bu mekan, isminin hakkını veriyor.
12 Eski bir hastanenin yerine kurulan Clinic'te tekerlekli sandalyelerde oturup, ameliyat odasının ışıkları altında knedinizden geçebilirsiniz.
13 Eğlenceyi morga kaldıran mekan Clinic'te sabahlamak gibi bir fikriniz varsa, sağlık sigortanızın içeride başınıza geleceklere karşı sizi korumayacağına emin olabilirsiniz.
14 5. Subsix

Maldivlerdeki bu mekanda eğer kapalı alan korkunuz varsa kesinlikle bulunmamanız gerekir. Dahası, eğer yüzme bilmiyorsanız ve her an mekandan çıkabilmeyi umuyorsanız Subsix'i gidilecek yerler listenizden derhal çıkartın.
15 Çünkü ilk bakışta muhteşem görünen bu mekan, Hint Okyanusu'nun 6 metre derinine gömülü bir kulüp. Ulaşmanın tek yolu bir tekneye atlayıp denizin ortasında bulunan ve bir asansörden ibaret olan giriş kapısına gitmek!
16 Giriş kapısından asansörle aşağı inerek ulaştığınız mekanda kimsenin size ulaşamayacağını umuyorsanız, telefon ve internette kesinti olmadığını bilmenizde fayda var.
17 6. The Beautiful Room

Teksas'ta öyle bir mekan var ki "Yahu mekanda hiç güzel kız / yakışıklı çocuk yok" lafını size ettirmeme garantisi sunuyor. Mekana girmek için yetkililerle 30 dakikalık bir telefon mülakatından geçmek ve fotoğraflarınızın olduğu bir albümü paylaşmak durumundasınız! Mekan sahipleri eğer sizi "Güzel" olarak tanımlarsa o zaman bu seçkin ortamda yer almaya hak kazanıyorsunuz. Herkesin deyim yerindeyse güzellikten öldüğü bu ortama girmek için güzel ve yakışıklı olmak şart. Ruh güzelliğinin bir kenara atıldığı bu mekanda bulunmak size tam anlamıyla özgüven bombası atacaktır. Not: Mekana dair görüntü bulmak çok zor çünkü büyük bir gizlilik söz konusu. Güzel olduğu için mekana kabul edilen insanların çektikleri bazı amatör görüntüler dışında mekanın nasıl göründüğüyle ilgili çok fazla bilgi yok.
18 7. Light

Las Vegas'ın bu en garip mekanına gidecekseniz migren hastası olmadığınızdan ve gözlerinizin ışığa karşı duyarlı olup olmadığından emin olun. Çünkü mekan tam anlamıyla bir ışık bombardımanından ibaret.
19 Her yerden ışıkların saçıldığı mekanın en önemli özelliği, insanların daha bir yudum bile içmeden sendelemeye ve başlamaları ve başlarının dönmesi. Biraz çakırkeyif olduktan sonra ise, mekan gerçek bir tımarhaneye dönüyor. Yoğun ışık gösterilerinin altında kendini kaybeden insanların ne kadar saçmalayabileceğini bir köşeye çekilip izleyebilirsiniz.
20 Şu var ki, mekandan çıkan insanları ne işkembe çorbası paklıyor ne de acı bir Türk kahvesi. Sizi eve bırakacak bir dostunuz yoksa asla bu mekana gitmeyin. Gitseniz de çıkmayın!
21 8. Qua Bottle Lounge

Austin'deki bu mekanda eğer vahşi köpekbalıklarından korkuyorsanız bulunmamanız gerekir. Çünkü mekanın dört bir tarafını çevreleyen ince camların ardında düzinelerce saldırgan köpekbalığı var. Sarhoşun tekinin yanlışlıkla camı kırıp mekanı mezbahaya çevirmemesi şansınıza kalmış bir olay. Stres altında kendinizden geçebileceğinize eminseniz, buyrun deneyin.
22 9. Eternity

Ukrayna'daki bu mekan ölmeden mezara girmek isteyenler için yapılmış.
23 Devasa bir tabut tasarımına sahip olan mekanın içinde ölmüşlerinizin ruhuna kadeh kaldırırken yaşayacağınız efkar ve bunalım, tamamen işletmenin garantisi altında!
24 Cenaze marşıyla açılan mekanın içinde ne kadar eğlenebilirsiniz bir şey diyemiyoruz ancak barın en favori kokteylinin "şahadet şerbeti" olduğu söyleniyor!
25 10. Icebar

Stokholm'deki bu mekanın içinde dans etmekten başka bir çareniz yok çünkü eğer durursanız -5 derecelik sıcaklıkta donabilirsiniz.
26 Mekan yine de öylece dikilmek isteyenlere battaniyeden yapılmış termal bornozlar temin ediyor ancak, buzdan bardaklar ve yine buzdan sandalyelerin olduğu bir mekanda ne kadar olduğunuz yerde durabilirsiniz ki?
27 Vücudunuzu ısıtmak için müziğin ritmine kendinizi bırakmaktan başka çareniz yok!
28 11. Vampire Cafe

Vampirlere inanır mısınız?
29 Cevabınız evet ise, dünyada muhtemelen vampirlerin takılmaktan zevk duyacağı bir mekanla tanışmaya hazır olun.
30 Tokyo'da bulunan bu mekan, Japon işletmecilerin Twilight ve benzeri vampir filmlerinin popüler olmasından sonra ortaya çıkarttıkları bir fikir üzerine kurulmuş.
31 Yapay kanların sular seller gibi aktığı mekanda, özel odalar da mevcut, özel odalarda tanımadığınız biriyle bulunacak kadar cesaretiniz olsa dahi, yine de bu mekana bir baş sarımsak, gümüş bir takı ve kutsal suyla gitmenizi tavsiye ederiz.
32 12. Jagermeister’s Flying Bar

Popüler bir alkollü içki markasının icadı olan bu mekanın barında kesinlikle sarhoş olmamanız gerekli çünkü bar sizi kelimenin tam anlamıyla uçuruyor!
33 Hayır mecazi olarak değil, gerçekten bu bar havada duruyor.
34 Yerden yaklaşık 50 metre yükseklikte hizmet veren bar Almanya'da bulunuyor ve konserlerde de özel etkinlik olarak yer alıyor.
35 13. The Hobbit House

Filipinler'de bulunan bu mekanın 35 yıllık bir geçmişi var ve Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi eserinin Hobbit karakterleri üzerine kurgulanmış bir atmosfere sahip
36 . Tüm personelin kısa boylu olduğu mekana gittiğinizde kendinizi gerçekten Shire'da bir eve davet edilmiş gibi hissedebilirsiniz.
37
38
39