Erdoğan’ın ‘Fıtrat’ konuşması dış basında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın I. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nde yaptığı konuşma dış basında geniş yer buldu

Erdoğan’ın ‘Fıtrat’ konuşması dış basında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın I. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’nde yaptığı konuşmada kadınla erkeği eşit konuma getirmenin fıtrata aykırı olduğu açıklaması dünya basınında da yer buldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınların erkeklerle eşit konuma getirilemeyeceğini söyleyerek feministleri anneliğe reddetmekle suçladı. Erdoğan, İstanbul’da yaptığı konuşmada “Kadınlar erkeklerle eşit olamaz. Bu doğaya aykırı” dedi. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, feministleri de İslam’daki anneliğin önemini kavrayamadıklarını savundu. Erdoğan bir süre önce de kadınlara üç çocuk sahibi olma çağrısı yapmış ve sezaryen ile doğum ve kürtaja karşı olduğunu açıklamıştı.

WASHINTON POST: TÜRK CUMHURBAŞKANI KADINLARLA ERKEKLERİN EŞİT OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da yaptığı konuşmada “kadınları ve erkekleri eşit duruma getiremezsiniz, bu doğaya aykırıdır, kadın ve erkeğin doğaları farklıdır” dedi. Bu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta Amerika’yı Müslüman keşifçilerin keşfettiği açıklamasının ardından gelen son kışkırtıcı açıklamaydı.

GUARDIAN: ERDOĞAN: KADIN VE ERKEK EŞİT DEĞİLDİR

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınların erkeklerle eşit olmadığını söylediği konuşmasında feministleri de anneliği reddetmekle suçladı.
Dindar Müslüman Cumhurbaşkanı, biyolojik farklılıkların kadın ve erkeğin aynı fonksiyonları yerine getirmesini engelleyeceğini belirterek kadınların kırılgan doğasının her iş için uygun olmadığını ifade etti.

INDEPENDENT: ERDOĞAN: KADIN VER ERKEK EŞİTLİĞİ DOĞAYA AYKIRIDIR

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınlar ve erkekler arasındaki eşitliğin doğaya aykırı olduğunu söyledi. Erdoğan, “Kadınlar ve erkekleri eşit değerlendiremezsiniz, bu doğaya aykırıdır. Hamile bir kadını bir erkeğin çalışması koşullarında değerlendiremezsiniz. Çocuğunu emziren bir kadın bir erkekle eşit tutamazsınız” diye konuştu.

Kadın-erkek eşitliği fıtrata tersKadın-erkek eşitliği fıtrata ters
'Kadın-erkek eşitliği fıtrata ters' sözlerine büyük tepki!..‘Kadın-erkek eşitliği fıtrata ters’ sözlerine büyük tepki

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...